24˚
İstanbul
24˚
şiddetli yağmur
Nem %57
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2016-04-01 12:34:22

Taksim Meydanı'nın son hali havadan görüntülendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunduğu Taksim Meydancı Çevre Düzenlemesi çalışmalarında birinci etap çalışmaları sonra ererken, Taksim Meydanı'nın son hali havadan İHA tarafından görüntülendi.

Taksim Meydanı'nın son hali havadan görüntülendi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi çalışmalarında gelinen son aşama havadan görüntülendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Taksim Meydan Düzenleme Projesi çalışmalarına 2. Etaba geçiliyor. 2 Nisan Cumartesi günü başlayacak olan 2. Etap çalışmaları öncesi projenin son durumu havadan görüntülendi. İnsansız hava aracı ile çekilen görüntülerde çalışmaların hızla ilerlediği görüldü.
“GELECEĞİN EN GÜZEL YERİ OLUR” 
Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi Projesi vatandaşların da beğenisi kazanıyor. Taksim Meydanı'nda İHA Muhabirlerinin sorularını yanıtlayan vatandaşlar projeden memnun olduklarını dile getirdi. Hayati Mumcu, çocukluğundaki İstanbul’u anımsatarak, “Çocukluğumuzdaki İstanbul’dan uzak bir görüntüdeyiz. ama eski keşmekeşliğe göre de bir meydan oluşması anlamında Avrupa standartlarındaki meydanlar gibi hem yeşillik hem görsellik bütünleşirse çok güzel olacak” ifadelerine yer verdi. Vatandaşlardan İhsan Çetinkaya ise, Taksim meydanının geleceğin en güzel yeri olacağı iddiasında bulundu.
Mete Caddesi'nin alt ve üstyapı imalatlarına başlanacak olan 2. etabın 31 Temmuz’da tamamlanması hedefleniyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta Taksim Meydanı'na gelerek iincelemelerde bulunmuş, çevre düzenlemesi hakkında bilgi almıştı.  

 

Etiketler