Tarih : 06.05.2021 - 23:17 Yorum : 0

Tam kapanma uzayacak mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanmanın uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin soruya canlı yayında cevap verdi.

Tam kapanma uzayacak mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayınında gündeme ilişkin sorulara cevap verdi. Koronavirüs ile mücadelede salgın ile yaşandığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sadece biz yaşamıyoruz, kıtalar yaşıyor, komşularımız, Avrupa yaşıyor. Aldığımız tedbirlerin işe yarayıp yaramadığını aldığımız dönemde öğrendiğimiz bir süreçle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı, 'tam kapanma'ya dair en çok sorulan sorulara cevap verdi İçişleri Bakanlığı, 'tam kapanma'ya dair en çok sorulan sorulara cevap verdi İçişleri Bakanlığı, koronavirüs ile mücadele kapsamında 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanmayla ilgili en çok sorulan sorulara cevap verdi.

ŞEHİR HASTENELERİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile şehir hastanelerinin yapılmasına ve bu süreçteki önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, “ Bugün Türkiye'nin sağlık alanında en güvenli ülkelerden biri olmasını sağladı” dedi.

TAM KAPANMA İLE VAKA SAYILARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ
Kısmi kapanma sürecinde vaka sayılarının 63 binlerde olduğunu belirten Bakan Soylu, tam kapanma süreci ile birlikte vaka sayılarının 23- 24 binlere indiğini belirtti. Soylu, alınan tedbirler ile “Kamu düzeni ve güvenliği devam ediyor, sağlık sisteminin sürdürülebilirliği devam ediyor” şeklinde konuştu.

TAM KAPANMA 19 MAYIS'A UZAR MI?
Tam kapanmanın uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin soruya cevap veren Bakan Soylu, “Bizim ilk başladığımız günden itibaren 19 Mayıs'la ilgili bir değerlendirmemiz yok. Gözlerim acıyor uykusuzluktan. Bakanlıkta ben toplantı yaparken, yardımcılarımız valilerle toplantı yapıyor. Tedbirleri konuşuyoruz. 17 Mayıs'ta karşılaşacağımız rakamlarla, Bilim Kurulu'nun ve kabinenin değerlendirmeleriyle adımları atacağız” ifadelerini kullandı

GENELGE ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgelere yönelik eleştirilere cevap veren Bakan Soylu, “ Niye ikide bir genelge yayınlıyor bakanlık diye bir tartışma var. Burada iki önemli husus var. Birincisi, elbette ki İl Hıfzısıhha Kurulları bu kararları veriyor. Başka bir durum daha var, o da bizim pandemi eylem planımız var. Koordinasyon İçişleri Bakanlığı'na verilmiş. Diyorlar ki, dönem dönem kurallar çıkarıyorsunuz. Dinamik bir dönemdeyiz” dedi.

HEDEF 5 BİN VAKAYA İNMESİ
Tam kapanma ile birlikte vakalarda hedefin 5 bine düşmesi olduğunu bir kez daha yineleyen Soylu, “ Bizim bir hedefimiz var: 63 binden 5 bine düşebilmek. Tam kapanmanın etkilerini bugünden itibaren göreceğiz. Bu, doğru bir istikamette gittiğimizin en temel göstergesidir. 17'sinde elde edeceğimiz rakamla, o yapacağımız Kabine'de Bilim Kurulunun ve Kabine'nin ortaya koyacağı değerlendirmelerle gayelerimizi belirleyeceğiz” şeklinde konuştu

Tam kapanma uzayacak mı? Tam kapanma uzayacak mı? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanmanın uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin soruya canlı yayında cevap verdi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber