Tarih : 05.05.2021 - 18:15 Yorum : 0

Terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor

Terör örgütü PKK’da çözülmeler devam ediyor. İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalar etkisini gösteriyor. Terör örgütünden kaçan 4 terör mensubu, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarla birlikte 4 terör örgütü mensubu teslim oldu. Teslim olan terör örtüğü mensuplarının 2013 ve 2018 yıllarda terör örgütüne katıldıkları ve Irak’ta faaliyet yürüttükleri güvenlik güçleri tarafında tespit edildi.

Teslim olan PKK'lı: Maşa olarak kullanıldığımı anladım Teslim olan PKK'lı: Maşa olarak kullanıldığımı anladım Suriye'ye giderek örgüte katıldığını söyleyen PKK/YPG mensubu terörist, "Katılım yaptıktan belli bir süre sonra kandırıldığımı, bir maşa olarak kullanıldığımı anladım." dedi.

2021 YILINDA TESLİM OLAN ÖRGÜT MENSUBU SAYISI 67'YE YÜKSELDİ

4 terör örgütü mensubunun teslim olmasıyla birlikte, 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 67’ye yükseldi. İçişleri Bakanlığı koordinesinde güvenlik güçleri tarafında ikna çalışmaları devam ediyor.

Son dakika... PKK'dan kaçan terörist güvenlik güçlerine teslim oldu Son dakika... PKK'dan kaçan terörist güvenlik güçlerine teslim oldu Son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde PKK terör örgütünden kaçan 1 terör örgütü mensubu daha bugün ülkemize giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber