22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-30 20:16:42

Teröristbaşı Fehman Hüseyin'in koruması Diyarbakır'da yakalandı

Diyarbakır polisi bir eve yaptığı operasyonda Şırnak’ta askeri üst bölgesine saldırı, 2 askerin şehit edilmesi ve terör örgütü PKK elebaşı Fehman Hüseyin’in koruması olduğu öğrenilen teröristi saklandığı evde yakaladı.

Teröristbaşı Fehman Hüseyin'in koruması Diyarbakır'da yakalandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2015 yılında Şanlıurfa’da güvenlik güçlerine teslim olan ve ardından pişmanlık yasasından faydalanıp serbest bırakılan Mehmed kod adlı terörist güvenlik güçleri tarafından Diyarbakır’da bir eve yapılan operasyonda ele geçirilen dijital verilerde Bahoz Erdal kod adlı terörist başı Fehman Hüseyin ile fotoğrafları ortaya çıkınca polis ekipleri tarafından izi tekrar sürüldü.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör soruşturması kapsamında polis ekipleri tarafından önceki gün bir eve operasyon düzenlendi. Operasyonda Mehmed kod adlı terörist kıs kıvrak yakalandı. Şırnak’ta çeşitli tarihlerde birçok askeri üst bölgesine yaptığı saldırılarda 2 askerin şehit edilmesi olayı ile Bahoz Erdal kod adlı PKK’lı terörist başı Feyman Hüseyin’inde korumalığını yaptığı tespit edilen Mehmed kod adlı terörist emniyetteki ifade işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Etiketler