Tgrt Haber
04 Eylül 2023 13:50 - Güncelleme : 04 Eylül 2023 14:01

Tesadüfün böylesi! Türkiye'ye düşen göktaşı ile ilgili hayrete düşüren detay 

Türkiye’nin birçok noktasında görülen ve göktaşı olduğu değerlendirilen cismin düşme anı, Türkiye'nin gündemine oturdu. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun illerinden görülen cisim hakkında herkesi hayrete düşüren bir detay ortaya çıktı. İşte ayrıntılar... 

Bingöl

Geçtiğimiz cumartesi akşamı 20.30 sıralarında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun birçok ilinden gözlemlenen ve göktaşı olduğu iddia edilen cisim, Bingöl’de de görüldü. 

Merkez ilçeye bağlı bir mahallede yaşayan vatandaş, evinin bahçesine düşen parçayı incelemek üzere ilgili birimlere vereceklerini söyledi. Taşın değerli bir parça olmasını ümit ettiklerini aktaran mahalle sakinleri 8 yıl önce başlarına gelen bir olayı da anlattı. 

8 SENE ÖNCE, AYNI TARİHTE... 

2 Eylül 2015 tarihinde benzer bir durumla karşılaştıklarını söyleyen vatandaşlar bölgede göktaşı aramış, hatta düşüş sırasında deprem olduğunu zanneden vatandaşlar bile olmuş. Köylüler o sene buldukları parçaları yabancılara satıp para kazandı. 

Bingöl'e düşen göktaşı

2 Eylül gecesini anlatan mahalle sakini, "Akşamı dışardaydım saat 20.00-20.30 arası birden gökyüzü aydınlandı. Önce deprem oldu sandık. Ondan sonra çatından bir ses geldi ve bahçenin içine bir şey düştü. Bakmak istedik ve göktaşına benzer bir taş bulduk. İçeri getirdik ve dayıma verdik. O da incelemek için götürdü, inşallah göktaşı ve değerli bir şeydir" dedi.  

Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...