Tarih : 15.05.2021 - 12:19 Yorum : 0

Thodex vurgunu: Kripto tosuncuk köşeye sıkıştı

Polis, Thodex patronu Faruk Fatih Özer’in ensesinde. Kripto para borsasını sarsan vurgunun ardından Arnavutluk’a kaçan Özer’in birkaç gün içinde yakalanması bekleniyor. Faruk Fatih Özer, yakalandıktan sonra 48 saat içinde Türkiye’ye iade edilecek.

Thodex vurgunu: Kripto tosuncuk köşeye sıkıştı

Kripto parada büyük vurguna imza atan, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalanması için gözler Arnavutluk’a çevrildi.

Operasyona destek vermek için Arnavutluk’a giden Türk polisi geri döndü. Gözler, Arnavutluk’tan gelecek açıklamaya çevrildi.

Faruk Fatih Özer yakalandığında önce, Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

TÜRKİYE’YE İADE EDİLECEK

Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu kısıtlamalı olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol'e teslim edilecek olan Özer’in 48 saat içinde Türkiye'ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta yardım edenler ise o ülkede yargılanacak.

Thodex vurguncusu Özer'i bulana 50 bin euro ödül Thodex vurguncusu Özer'i bulana 50 bin euro ödül Thodex soruşturmasında yeni bir detay ortaya çıktı. Kripto para vurguncusu Faruk Fatih Özer’in, ülkede gıda tedarikçiliği yapan bir firmanın sahibi tarafından himaye edildiği öğrenildi. Arnavutluk emniyeti, Özer’i bulana 50 bin euro ödül verileceğini açıkladı.
Thodex soruşturmasında yeni gelişme: Kırmızı montlu yakalandı Thodex soruşturmasında yeni gelişme: Kırmızı montlu yakalandı Milyar dolarlık en büyük vurgunu yaptı. Yüzlerce kişiyi mağdur etti. Yakalanması için hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. Kripto para dünyasını sarsan dolandırıcılıkta yeni gelişme yaşandı. Fatih Özer’e yardım eden kişi yakalandı.
Thodex vurgununda ilk kez bir dava kabul edildi Thodex vurgununda ilk kez bir dava kabul edildi Kripto para borsası Thodex'ten kripto para alan ancak sahibi hesaplardaki paralarla birlikte yurt dışına kaçınca mağdur olan bir kişi, zararının giderilmesi için mahkemeye başvurdu. Böylece Thodex olayıyla ilgili ilk kez bir dava kabul edilmiş oldu.
Thodex tosuncuğu ilk kez görüntülendi! Thodex tosuncuğu ilk kez görüntülendi! Thodex’in firari kurucusu Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’ta ilk kez görüntülendi.
Kripto paralara yeni Thodex kriterleri Kripto paralara yeni Thodex kriterleri Kripto para borsasında adımlar atılmaya devam ediyor. Thodex vurgunu sonrasında kripto para ile ilgili hizmet sağlayıcılarına yönelik MASAK tarafından rehber yayımlandı. Yayımlanan rehbere göre kripto para almak zorlaşacak, hizmet sağlayıcılarına da yeni yükümlülükler geldi.
 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber