Tgrt Haber
21 Şubat 2024 17:28 - Güncelleme : 21 Şubat 2024 17:28

Trabzon'da bomba paniği: Valilikten açıklama geldi

Trabzon’un Akçaabat ilçesi açıklarında ters dönmüş şekilde bulunan bir cisim paniğe neden oldu. Valilik son durumla ilgili açıklama yaptı.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Trabzon'da bomba paniği: Valilikten açıklama geldi
Trabzon,Bomba

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bağlı Mersin Mahallesi açıklarında yaşanan olayda; dün öğle saatlerinde bir balıkçı, suyun üzerinde ters dönmüş bir halde bir cisim buldu.

FÜNYE İLE PATLATILDI

Balıkçı bomba zannederek hemen durumu ekiplere bildirdi. SAS komandolarının su altında yaptığı inceleme sonrası bomba şüphesi ile bir cisim bulundu. Bulunan cismi bağlanan şamandıra tekrar Mersin açıklarına getirilerek fünye yardımıyla patlatıldı.

Büyük bir gürültü ile gerçekleşen patlamada çevredeki vatandaşları tedirgin ederken, denizde bulunan tekne çekici yardımıyla karaya çekildi.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI İZİ...

Teknede radar cihazı ve 2 adet motorun olduğu öğrenilirken, teknenin Rusya-Ukrayna savaşında Rus donanmasına yönelik saldırı amaçlı hazırlanmış olabileceği iddiası ile fırtına ve dalgalarla Trabzon açıklarına sürüklendiği ihtimali üzerinde duruluyor.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Akçaabat ilçesi Akçakale Balıkçı Barınağı önlerinde 20 Şubat 2024 tarihinde denizde ters dönmüş bir lastik bot tespit edilmiştir. Sahil Güvenlik Komutanlığı personelince yapılan incelemede botun Ukrayna-Rusya savaşında sabotaj amaçlı kullanıldığı bilinen ve Karadeniz’de zaman zaman rastlanılan kontrolsüz başıboş dolaşan botlardan olabileceği değerlendirilmiştir. Karadan ve denizden gerekli emniyet tedbirleri alınmak suretiyle bölgeye sevk edilen SAS timi tarafından yapılan inceleme ve çalışmalarla açık denizin 20 metre derinliğinde güvenli bir şekilde imha edilmiştir. Vatandaşlarımız açısından endişe edilecek bir durum bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

Trabzon'da bomba paniği: Valilikten açıklama geldi - 1. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...