Tarih : 02.12.2021 - 11:00 Yorum : 0

TSK'dan gövde gösterisi: Zırhlı araçlar göletten yüzerek geçti

Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen ‘İstihkam Yetenekleri Gösterisi’ nefesleri kesti. Senaryo gereği gerçekleştirilen gösteri gerçeği aratmadı.

TSK'dan gövde gösterisi: Zırhlı araçlar göletten yüzerek geçti

Türk Silahlı Kuvvetleri 5’inci Kolordu İstihkam Ala Komutanlığı tarafından Kırklareli’nde ‘İstihkam Yetenekleri Gösterisi’ gerçekleştirildi.

Senaryo gereği, gölettin karşısında bulunan bir düşman ülkeye yapılacak taarruz nedeniyle Mehmetçik fiberglas botlar ile göletten sessiz bir şekilde karşı kıyıya geçti.


(Bölgeye hücum botları ile takviye birlikler sevk edildi)

Daha sonra sis bombaları atılmasının ardından, bölgeye hücum botları ile takviye birlikler sevk edildi. Senaryo gereği çatışmanın yaşandığı bölgeye, hızlı bir şekilde askeri araçların intikali için gölette çalışmalar başlatıldı.


(Hızlı bir şekilde askeri araçların intikali için gölette çalışmalar başlatıldı)

ZIRHLI ARAÇLAR GÖLETTEN YÜZEREK GEÇTİ

Karşı kıyının güvenli hale gelmesinin ardından zırhlı askeri araçlar göletten yüzerek bölgeye intikal ettirildi. Ardından karadan da gitme yeteneğine sahip araç olan Seyyar Yüzücü Hücum Köprü (SAMUR), katlanabilir şerit yüzücü köprü ve sabit köprüler kurularak, tanklar ve tekerlekli askeri araçların karşı kıyıya geçişleri sağlandı. Senaryo gereği nefes kesen gösteri gerçeğini aratmadı.

Etiketler : Tsk Göster Kırklareli
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber