Tarih : 31.07.2021 - 15:51 Yorum : 0

Tunceli Valiliğinden açıklama: Tunceli'deki yangını PKK çıkardı

Tunceli Valiliği’nden bazı sosyal medya hesaplarındaki “Helikopter bombardımanı” sonrası orman yangını çıktığı iddialarına yalanlama geldi.

Tunceli Valiliğinden açıklama: Tunceli'deki yangını PKK çıkardı

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde helikopter uçuşlarımız trafik kontrolleri, yangın kontrolleri, acil hasta nakilleri ve intikaller şeklinde sürekli devam etmektedir. Ayrıca yakın zamanda ilimiz genelinde hiçbir alana yönelik ateşli helikopter taarruzu gerçekleştirilmemiştir. Bahsi geçen alanda sıkışan hain PKK terör örgütü mensuplarınca dün akşam saatlerinde bölgede bulunan sivil bir araca yönelik taciz ateşi açılmış, alan yakınında bulunan ve bu hainleri bulundukları alana sıkıştıran birliklerimizce sivil araca ateş açan hainlere anında karşılık verilmiştir. Olayda sivil araç isabet almıştır. Çok şükür ne sivil araç şoförü vatandaşımızda ne de birliklerimizde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir.” dedi.

PKK BİRLİKLERİ ENGELLEMEK İÇİN YANGIN ÇIKARDI

Olay sonrası terör örgütü mensuplarının birliklerin alana intikallerini engellemek ve kaçabilmek amacıyla bulundukları yerde yangın çıkardıklarının belirtildiği açıklama şöyle devam etti: “Alan orman olmayıp ot ve küçük meşe dokularıyla kaplıdır. Ancak adı her ne olursa olsun vatan toprağı bizler için kıymetli ve kutsaldır. Bunun içindir ki kahraman vatan evlatlarımız şehadet yolunda korkusuzca yürümektedirler. Bu anlayışla Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimiz ve güvenlik kuvvetlerimiz alandadırlar. Hain terör örgütlerine karşı kararlılıkla devam eden operasyonlarımızı sosyal medya yalanları üzerinden durdurmaya çalışanlara itibar edilmemesini, hem canlarımızı hem de ormanlarımızı yakan, bölgemiz civarında bir elin parmaklarından dahi az kalmış hain PKK terör örgütü kırıntılarının, soysuzlarının kökü kazınıncaya kadar operasyonlarımızın kesintisiz devam edeceği hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Etiketler : Pkk Tunceli Valiliği
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber