Tarih : 08.06.2021 - 06:39 Yorum : 0

Türk SİHA’ları Yunanistan’da korku saçtı

Yunan basınını Türk SİHA’larının korkusu sardı. Gazeteler “Yunanistan risk altında mı?” diye manşet attı.

Türk SİHA’ları Yunanistan’da korku saçtı

Dünyanın gözdesi haline gelen Türk SİHA’sı Bayraktar TB2, Yunan basınında endişe oluşturdu. "Türkiye'nin ucuz İHA'ları sessiz ölüm makineleri: Yunanistan risk altında mı?" başlıklı bir haber Yunan gazetelerinde yer aldı.

Bayraktar TB2'lere yer veren National Herald’ın haberinde SİHA’ların Yunanistan'a karşı kullanılıp kullanılmayacağına dair bir belirtinin bulunmadığı ifade edildi.

İnsansız araçlar için "Ucuz ve ölümcül" tanımlaması yapılan haberde SİHA'ların Türkiye'de üretildiği belirtildi.

Haberde Bayraktar TB2'nin başka ülkelere satışının da yapıldığı hatırlatılarak "Bu teknolojinin NATO'nun altını oyup oymayacağına dair endişeler var." İfadelerine yer verildi.

SİHA'lar savaş alanlarında üstün başarı göstererek yeni bir çağ başlattı. Diğer ülkeler SİHA’ların gücü karşısında işlevsiz kalan savaş taktiklerini yeniden gözden geçirmeye karar verdi.

Türkiye'de üretilen SİHA'ların savaş alanlarındaki üstün başarısı, diğer ülkeleri işlevsiz kalan savaş taktiklerini yeniden gözden geçirmeye sevk etti.

Bayraktar TB2, yerli ve milli imkânlarla geliştirildi. Türk SİHA’sı hâlihazırda Azerbaycan, Libya, Katar ve Ukrayna tarafından kullanılıyor. SİHA'lardan en son Polonya 24 adet satın almak için anlaşma imzaladı.

Letonya'dan Bayraktar SİHA ziyareti Letonya heyeti Bayraktar SİHA'lar için Türkiye'de 'Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri'ni ziyaret eden Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks, "Türk sanayisi, Ar-Ge'si en yüksek dünya standartlarına sahip. NATO müttefiki olarak buna çok değer veriyoruz." dedi. Önümüzdeki süreçte Letonya'nın Bayraktar SİHA'lar için teklif getirmesinin muhtemel olduğu tahmin ediliyor.

ABD basını Türk SİHA'larına övgüler dizdi ABD basını Türk SİHA'larına övgüler dizdi ABD basınının önde gelen yayın organlarından Wall Street Journal, Türkiye'nin ürettiği silahlı insansız hava araçları (SİHA) için övgüler dizdi.

Türk SİHA'ları İsviçre basınında! Türk SİHA'ları İsviçre basınında! Türk SİHA'ları övgüler toplarken dünya basınında da yer almayı sürdürüyor. Türkiye'nin ürettiği SİHA'lar bu kez İsviçre basınında gündem oldu.

Türkiye Kıbrıs'a İHA ve SİHA üssü kuruyor Türkiye Kıbrıs'a İHA ve SİHA üssü kuruyor Kıbrıs’ta, Türk SİHA ve İHA'larının sürekli konuşlanacağı daimi hava üssü kuruluyor. Üs, Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra bir süre kullanılan ancak uzun yıllardır atıl durumda kalan Geçitkale Askeri Havaalanı olarak belirlendi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber