Tgrt Haber
31 Mart 2024 14:29 - Güncelleme : 31 Mart 2024 14:33

Türkiye ve dünyanın 'en'leri oylarını kullandı

Türkiye'de milyonlarca seçmen sandık başına gidip oyunu kullanmaya başladı. Türkiye'nin 'en'leri de vatandaşlık görevini yerine getirip oylarını verdi.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: tgrthaber.com.tr

Türkiye'de milyonlarca vatandaş, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sabah saatlerinden itibaren sandıklara gitmeye başladı. Erken başlanan 32 ilde oy verme saat 16.00’da, bu illerin dışında kalan diğer illerde ise 17.00’de sona erecek.

Türkiye'nin 'en'leri de sandığa giderek oylarını kullandı. Türkiye'nin en yaşlı seçmeni 117 yaşındaki Arzu Sınıroğlu, Kırıkkale'deki doğup büyüdüğü köyünde vatandaşlık görevini yerine getirip sandığa oyunu bıraktı. Arzu Nine, oyunu kullandıktan sonra jandarma personelinin yardımıyla arabaya bindirildi.

Türkiye ve dünyanın 'en'leri oylarını kullandı - 1. Resim

Daha sonra evine dönen Sınıroğlu, "Ben oyumu kullandım. Cumhurbaşkanıma, doktorlara, hemşirelere, hocalara, beni soran herkese selam gönderiyorum" dedi.

RÜMEYSA GELGİ'NİN EVİNE SEYYAR SANDIK GÖTÜRÜLDÜ

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde "Dünyanın en uzun boylu kadını" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Weaver sendromu hastası 27 yaşındaki Rumeysa Gelgi da 31 yerel seçimler için oyunu verdi.  2 metre 15 santimetre uzunluğundaki Rümeysa Gelgi'nin Emek Mahallesi'nde bulunan evine seyyar sandık götürdü.

Türkiye ve dünyanın 'en'leri oylarını kullandı - 2. Resim

SULTAN KÖSEN DE OYUNU KULLANDI

Mardin'de yaşayan 2 metre 51 santimetre boyuyla "dünyanın en uzun boylu adamı" ünvanına sahip Sultan Kösen de Mardin'in Derik ilçesinin kırsal Alibey Mahallesi'nde oyunu kullandı.

Türkiye ve dünyanın 'en'leri oylarını kullandı - 3. Resim

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...