Tarih : 30.07.2021 - 14:19 Yorum : 0

Türkiye'deki orman yangınları AB'nin uydu görüntüsünde

Antalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.

Türkiye'deki orman yangınları AB'nin uydu görüntüsünde

Antalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.

AB Komisyonuna bağlı Savunma Sanayisi ve Uzay Genel Müdürlüğü (DEFIS), Twitter hesabında "günün fotoğrafı" başlığıyla bir paylaşım yaptı.

"Birçok kontrol edilemeyen yangın Doğu Akdeniz'i etkiliyor." denilen mesaja iliştirilen uydu fotoğrafında, Mersin'den Kıbrıs'a ve Antalya'dan Akdeniz'e doğru dumanların yükseldiği görüldü.

Türkiye'deki yangınların uydu görüntüleri! Nasa paylaştı Türkiye'deki yangınların uydu görüntüleri! Türkiye'de Antalya ile başlayan orman yangınları 7 ilde 63 noktayı sardı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Türkiye'de çıkan yangınlara ilişkin uydu görüntülerini paylaştı.

Marmaris'teki yangının acı bilançosu: 1 fabrika onlarca ev yandı Marmaris'teki yangında 1 fabrika onlarca ev yandı Dün öğle saatlerinde Marmaris'te başlayan yangında 1 kişi hayatını kaybederken, ilk belirlemelere göre 1 fabrika, onlarca ev, 1 araç, 16 çatı ve 1 depo yandı.

Son dakika... 57 yangın kontrol altında 57 yangın kontrol altında Son dakika haberi: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangın yönetim merkezinde yangınlarla ilgili açıklama yaptı.

Çıkan yangında şehidimizin mezarı ve bayrağımız sapasağlam ayakta kaldı Çıkan yangında şehidimizin mezarı ve bayrağımız sapasağlam ayakta kaldı Mersin'in Silifke ilçesinde dünden bu yana devam eden orman yangınında, Yeşilovacık Mahallesi'ndeki mezarlık yanarak tahrip olurken, 2018 yılında Tunceli'de şehit düşen Uzman Çavuş Ferruh Dikmen'in mezarı ve başucundaki Türk bayrağı sapasağlam ayakta kaldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber