Tarih : 21.05.2021 - 13:51 Yorum : 0

Türkiye'den Gazze’de ateşkes açıklaması

İşgalci İsrail Gazze’de Filistinli grupların direnişini kıramadı. Başta Türkiye olmak üzere gelen tepkilere de daha fazla dayanamadı ve ateşkes ilan edildi. Ateşkes kararının ardından Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Türkiye'den Gazze’de ateşkes açıklaması

İsrail Devleti’nin Filistin topraklarında uyguladığı insanlık dışı zulüm gece saatlerinde gelen ateşkes ilanıyla son buldu.

TÜRKİYE’DEN ATEŞKES AÇIKLAMASI

Bölgede silahların susmasının ardından Dışişleri Bakanlığı tarafından, “Çatışmalarda ateşkes sağlanmasından memnuniyet duyuyor ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyoruz" açıklaması yapıldı.

İsrail ile Filistin arasındaki soruna iki devletli bir çözüm bulunması gerektiği vurgulandı.

Ayrıca bakanlıktan yapılan açıklamada “Türkiye haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve her alanda Filistin’e tam destek vermeye devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Gazze'de ölenlerin sayısı 243'e yükseldi Gazze'de ölenlerin sayısı 243'e yükseldi Filistin Sağlık Bakanlığı, işgalci İsrail'in Gazze'deki saldırıları sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 243 olduğunu duyurdu.

Gazze'de ateşkes onaylandı Gazze'de ateşkes onaylandı Hamas ve İsrail ateşkes konusunda anlaşmaya vardı. Hamas yetkilileri, ateşkesin yerel saatle bu gece 02:00’de başlayacağını doğruladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber