Tgrt Haber
29 Kasım 2023 09:45 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 09:47

Türkiye'den Gazze'ye yardım eli: Bir uçak dolusu yardım daha yola çıktı!

Türkiye'den Gazze'ye ilaç ve tıbbi malzeme taşıyan, içerisinde 9 uzman sağlık çalışanının da bulunduğu askeri uçak, Kayseri Havalimanı'ndan Mısır'ın El-Ariş Havalimanı'na hareket etti.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: Anadolu Ajansı, TGRT Haber
Gazze, Yardım, Kayseri, Bakan Koca

Türkiye, Gazze'ye yardım eli uzatmaya devam ediyor... Gazze'ye şu ana kadar Türkiye'den 11 uçak, bir gemi, yaklaşık 700 ton insani yardım ve tıbbi malzeme, 8 sahra hastanesi ile 20 ambulans El Ariş'e ulaştı. Ölü sayısı 15 bin, yıkılan bina sayısının ise 50 bini geçtiği Gazze'ye yardımlar bununla da sınırlı kalmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kayseri'den Gazze için bir uçağın daha kalktığını açıkladı.

Kayseri Havalimanı'nda yaklaşık 8 ton ilaç ve tıbbi malzeme yüklenen Milli Savunma Bakanlığının Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait C-130 Hercules tipi uçak, hazırlıkların tamamlanmasının ardından uzman doktor ve hemşirelerin de arasında olduğu 9 sağlık çalışanıyla saat 08.00'de El-Ariş Havalimanı'na doğru havalandı.

Sağlık ekibi, Mısır Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirilen planlamalar çerçevesinde yaralıların tedavisinde görev yapacak.

Türkiye'den Gazze'ye yardım eli: Bir uçak dolusu yardım daha yola çıktı!

UÇAK DÖNÜŞTE YARALILARI GETİRECEK

Bir diğer yandan Fahrettin Koca yaptığı duyuruda bölgeye giden uçağın, dönüşte de yaralıları getireceğini vurguladı.

İşte Bakan Koca'nın paylaşımı:

Gazze’ye sağlık yardımlarımız devam ediyor. Kayseri’den şimdi kalkan uçakta; kuvözler, anestezi cihazları, yenidoğan ventilatörleri, ameliyat masaları, tavan lambaları ve birçok tıbbi cihaz yer almakta. "Dönüşte ise çoğunluğu çocuklardan oluşan hasta ve refakatçilerini tedavileri için ülkemize getirecek."

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1729732782719435038

 

Kaynak: Anadolu Ajansı, TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...