Tarih : 10.05.2021 - 23:17 Yorum : 0

Türkiye'nin dört bir yanından İsrail'e tepki

İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulüm ve şiddete Türkiye'nin her yerinden tepki geliyor. Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşlar sokaklara döküldü, İsrail'e tepki yağıyor.

Türkiye'nin dört bir yanından İsrail'e tepki

İsrail polisinin teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmesiyle başlayan ve gün geçtikçe artan saldırılara tepkiler devam ediyor.

TÜRK VE FİLİSTİN BAYRAKLARI DALGALANDI

İSTANBUL
İstanbul’da vatandaşlar, İsrail devletinin Filistinlere yönelik saldırılarını protesto etmek için İsrail Başkonsolosluğu önüne geldi.


ANKARA
Ankara'da toplana sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, İsrail'in Mescid-i Aksa'da uyguladığı terör ve şiddeti protesto etti.


NEVŞEHİR
Nevşehir’de, İsrail'in Mescid-i Aksa'da Filistinli Müslümanlara saldırıları protesto edildi. Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen protestoya vatandaşlar ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile katıldı.


RTÜK'ten İsrail’e kınama RTÜK'ten İsrail’e kınama İsrail’in Mescid-i Aksa’yı işgaline Türkiye’den tepkiler gelmeye devam ediyor. Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı (RTÜK), İsrail tarafından Müslümanlara yapılan zulmü ve insanlık dışı saldırıları kınadı.

Meclis'ten İsrail'e ortak kınama Meclis'ten İsrail'e ortak kınama AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti grupları, yayımladıkları ortak bildiri ile İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.
MUŞ
Muş’ta toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, Mescid-i Aksa’da Filistinlere saldırılarını sürdüren İsrail’i protesto etti. Belediye Meydanı’na araçlarla konvoy yaparak bir araya gelen STK temsilcileri ve yüzlerce vatandaş, sloganlar atarak İsrail’e tepki gösterdi.


Türkiye, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı Türkiye, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı İsrail’in Mecsid-i Aksa’da Filistinlilere uyguladığı haince saldırılarına dünyadan ve Türkiye’den tepkiler gelmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik devam eden saldırılarını kınadı, saldırıların bir an önce sona erdirilmesini istedi.

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya müdahalesinde yaralananların sayısı 331'e yükseldi İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya müdahalesinde yaralananların sayısı 331'e yükseldi İsrail güçlerinin saldırılarının bilançosu gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinlilere yapılan haince saldırılarda yaralı sayısı 311’e çıktı.
KIRŞEHİR
Kırşehir'de Memur-Sen ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İsrail’in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırılarını protesto etti.


Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek Hamas: İsrail ağır bedel ödeyecek Hamas'ın Kudüs'teki Sözcüsü Muhammed Hamade, saldırılar karşısında "İsrail ağır bir bedel ödeyecek" ifadelerini kullandı

İsrail zulmünü gülümseyerek karşıladı İsrail zulmünü gülümseyerek karşıladı Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Meryem Afifi adlı kadın İsrail polisi tarafından yerlerde sürükleyerek gözaltına alındı.

İsrailli yerleşimci, Filistinlileri ezdi İsrailli yerleşimci, Filistinlileri ezdi İsrailli bir yerleşimci, Mescid-i Aksa çevresinde aracını Filistinlilerin üzerine sürmesi sonucu 2 Filistinli ezildi.

TOKAT
İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları nedeniyle Tokat’ta Filistin halkına destek konvoyu düzenlendi.

ORDU
Ordu’da işgal altındaki Doğu Kudüs'te İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları, düzenlenen konvoyla protesto edildi.


KAYSERİ
 Kayseri'de binlerce vatandaş; İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırmasına tepki göstererek araçlarla konvoy oluşturdu. Ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla toplanan vatandaşlar İl Müftüsü Şahin Güven'in dualarıyla Filistin'e destek verdi.


DENİZLİ
Denizli’de bir grup vatandaş, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarına ilişkin eylem yaptı. Grup adına açıklama yapan Hamza Öztürk, “İsrail, Müslüman toplumun Kudüs meselesindeki hassasiyetini tekrardan tazelediği bugünde kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya haince ve teröristçe saldırılar düzenlemekten çekinmemektedir” dedi.

SİVAS
Sivas’ta tarihi kent meydanında toplanan vatandaşlar İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıya ve Filistin halkına yaptığı zulme karşı tepki gösterdi.

ERZURUM
İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Müslümanlara yaptığı saldıralar nedeniyle Erzurum’da yüzlerce araç kısıtlamaya rağmen konvoy yaparak tepki gösterdi.

 

Kaynak : İHA-AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber