2021-05-19 11:18:56

Türkiye’nin Otomobili’nin fabrikasında son durum!

Türkiye’nin Otomobili’nin üretileceği fabrikadaki inşaat çalışmalarının son durumu paylaşıldı

Türkiye’nin Otomobili’nin fabrikasında son durum!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobilin üretileceği fabrikada inşaat çalışmalarının son durumu paylaşıldı. Akıllı teknolojiler ile donatılan yerli otomobilin Bursa’daki Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada üretilecek. 

500 BİN KİŞİ ÇALIŞMALARI İZLEDİ

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Gemlik tesisinde devam eden çalışmalarını takip edilmesi için başlattığı canlı yayını, 40 günde 500 binden fazla kişi tarafından izlendiği açıklandı.

İNŞAAT ÇALIŞMALARINDA SON DURUM

TOGG’un aynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle bir fabrikadan daha fazlası olarak tanımlanıyor.

KOLON MONTAJLARININ YÜZDE 10’U TAMAMLANDI

TOGG Twitter hesabından paylaşılan videoda, tesisteki çalışmalar hakkında şu bilgilere yer verildi: Boya tesisinde temel altı su yalıtım işleri, temel demir ve beton işleri tamamlandı, çelik kolon imalatları devam ediyor. Gövde tesisinde temel altı su yalıtım işleri, temel demir imalatı tamamlandı, temel beton işlerinin yüzde 95'i, kolon montajlarının yüzde 10'u tamamlandı. Montaj tesisinde temel altı su yalıtım işlerinin yüzde 85'i, temel demir imalatlarının yüzde 80'i, temel beton işlerinin yüzde 58'i tamamlandı, kolon montaj işleri başladı. Enerji tesisinde temel altı su yalıtım işleri, temel demir imalatları, temel beton işleri tamamlandı, kolon ve döşeme imalatları başladı. Su işleme tesisi ve tesis ana giriş binasında, temel altı yalıtım işleri tamamlandı, temel kalıp imalatları başladı. Temel güçlendirmeleri tamamlanan birimler, Arıtma, Montaj, Enerji, Boya, Gövde, Tesis ana giriş, Batarya, Su işleme tesisi olarak açıklandı.

 

Etiketler