Tarih : 12.06.2021 - 08:21 Yorum : 0

Ulaşım sektöründe çalışanlara aşılama başlıyor

Aşı tedariki sürdükçe yeni meslek grupları öncelikli listeye alınıyor. Bu kapsamda taksi ve dolmuş esnafı ile kargo çalışanlarıyla kuryelerin aşılanması bugün başlıyor.

Ulaşım sektöründe çalışanlara aşılama başlıyor

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi ve aşılama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Yaş gruplarında her geçen gün kademeler artırılırken, meslek gruplarına da yenileri dahil oluyor.

Her fırsatta salgına karşı korumasız olduklarını söyleyerek, aşılanmak istediklerini dile getiren, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım personelleri ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programına dahil edildi.

Ulaşım ve taşımacılık sektöründe çalışanların aşılanmasına dair açıklamayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmıştı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. " demişti..

Bu mesajının hemen ardından bir paylaşım daha yapan Koca, aşılama programına kargo personellerinin de eklendiğini, onların da aşılarını yaptırabileceklerini söyleyerek, "artık iyice hızlandık" dedi.

Sağlık Bakanı Koca: Aşılamada rekor geldi Sağlık Bakanı Koca: Aşılamada rekor geldi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında son 24 saat içinde toplam 597 bin 647 doz aşı yapıldığını duyurdu.

Son dakika! Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Aşılamada yeni grup... Aşıda bir gruba daha öncelik verildi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamaya ulaşım sektörünün de dahil edildiğini duyurdu. Dolmuş, otobüs ve taksi şoförleri bugünden itibaren aşılanmaya başlanacak.

DSÖ'den Avrupa'ya aşılama uyarısı DSÖ'den Avrupa'ya aşılama uyarısı DSÖ, koronavirüs salgını için Avrupa'ya aşılama uyarısında bulundu. DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, Avrupa’da aşılamanın yetersizliğine dikkat çekti ve delta mutasyonunun giderek yayıldığını duyurdu.

3 yeni meslek grubu aşılamaya dahil edildi 3 yeni meslek grubu aşılamaya dahil edildi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında yarından itibaren aşılama programına dahil edilecek yeni meslek gruplarını duyurdu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber