2022-06-29 11:27:39 | Son Güncelleme : 2022-06-29 11:32:37

Ümit Özdağ’a tepki gösteren taksici konuştu: Devlet büyüklerimiz gece gündüz çalışıyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a Adana ziyaretinde “Haddinizi bilin” diyerek tepki gösteren 58 yaşındaki taksici Mustafa Özal yaşananları anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gece gündüz çalıştığını söyleyen Özal bundan dolayı Özdağ’a tepki gösterdiğini ifade etti.

Ümit Özdağ’a tepki gösteren taksici konuştu: Devlet büyüklerimiz gece gündüz çalışıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin il binasının açılışını gerçekleştirmek ve ilk kongresini yapmak için Adana’ya geldi. Çevredeki esnafı da gezen Özdağ, bu sırada bir vatandaş tarafından beklenmedik bir tepki ile karşılandı. Özdağ’ın yanına gelen 58 yaşındaki Mustafa Özal isimli vatandaş İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasında geçen polemiğe ilişkin soru sordu. “Sizin aranızdaki mesele nedir” diyen vatandaşa Özdağ, “Soylu bana küfretti. Ben de cevabını verdim” diye cevap verdi.

“TARİHİN EN İYİ İÇİŞLERİ BAKANI”

Cevap sonrasında Özal, “O size küfretmedi. Gelmiş geçmiş en iyi İçişleri Bakanları içerisinde sayın Soylu yükselen bir değerdir. Size de saygı duyuyorum ama biraz haddinizi bilin. Biz ona saygı duyuyoruz, çünkü çocuklarımızın kanını yerde bırakmıyor. Öyle bir değerli insana saygılı davranın. Sayın Cumhurbaşkanından sonra gelen bir değerdir Süleyman Soylu” dedi.

“ÖZDAĞ’I DAHA ÖNCE SEVERDİM”

Özdağ’a tepki gösteren vatandaşın 35 yıldır taksicilik yapan iki çocuk babası Mustafa Özal olduğu öğrenildi. Özal, Özdağ’ın Adana’ya geldiğinden haberi olmadığını o gün havalimanına yolcu götürürken sokakta görünce Soylu ve Erdoğan hakkındaki konuşmalarının aklına geldiğini, araçtan inip konuşmak için yanına gittiğini belirterek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu, bu ülke için gece-gündüz çalışıyor. Özdağ’ı daha önce severdim. Ancak son zamanlarda ülke için bu kadar çok çalışan insanlara dil uzatması beni üzdü. Soylu bayramları bile gidiyor dağın başında askerle polisle birlikte oluyor. Bunun kadar çok çalışan bir içişleri bakanı görmedim ben. Bu nedenle Özdağ’a tepki gösterdim” diye konuştu.