2022-06-26 19:40:13 | Son Güncelleme : 2022-06-26 20:28:39

Ümit Özdağ'ın konvoyunda gerginlik: Küfürler havada uçuştu

Gündem  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın Mersin programı sırasında koruma aracının karıştığı kaza sonrası gergin anlar yaşandı. Kaza sonrası polis merkezine giden araç sürücüsü, eşinin ve kendisinin Özdağ'ın korumaları tarafından darp edildiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Hakaretlerin havada uçuştuğu anlar ise kameralara saniye saniye yansıdı.

Partisinin il kongresine katılmak üzere Mersin'e gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın konvoyu kazaya karıştı. Özdağ'ın konvoyundan bir koruma aracı Adnan Menderes Bulvarı'ndan geçişi sırasında, Aral T. yönetimindeki otomobil ile çarpıştı.

KAZA SONRASI HAKARETLER HAVADA UÇUŞTU

Kaza sonrası taraflar arasında gerginlik yaşandı. Karşılıklı küfürleşmenin yaşandığı olaya, çevredeki vatandaşlar ve polis ekipleri müdahale etti. Gerginlik nedeniyle caddedeki trafikte bir süre aksama yaşanırken, polisin ve vatandaşların araya girmesiyle taraflar sakinleştirildi.

"SEN KİME KORNA ÇALIYORSUN?"

Öte yandan Aral T., olayın ardından polis merkezine giderek Ümit Özdağ'ın korumalarından şikayetçi oldu.

Aral T.'nin emniyete verdiği ifadesinde, 25 Haziran'da Adnan Menderes Bulvarı üzerinde aracı ile eşi ve kızıyla birlikte seyir halinde iken Zafer Partisi'nin konvoyuna denk geldiğini, yol istemek için plakasında 'Ümit Özdağ' yazılı koruma aracına korna çaldığını belirtti.

"SEN BİZİM KİM OLDUĞUMUZU BİLİYOR MUSUN?"

Aral, koruma aracı yol vermeyince solundan geçerek yoluna devam ettiğini, bu esnada koruma aracının hızla gelerek selektör yaptığını ve içerisindekilerin, “Sen kime korna çalıyorsun, sen bizim kim olduğumuzu biliyor musun, çek kenara“ diyerek küfür ettiklerini ileri sürdüğü öğrenildi.

İfadesinde ayrıca, bu esnada başka bir koruma aracının bulundukları araca arkadan çarparak kaza meydana geldiğini, araçtan indikten sonra da eşinin ve kendisinin darp edildiğini öne süren Aral T., korumalardan şikayetçi oldu.