2018-01-10 19:07:12

Ünlü iş adamı Mehmet Beğendik hayatını kaybetti

Ünlü iş adamı Beğendik Mağazaları Sahibi Mehmet Beğendik vefat etti. Beğendik'in cenazesi, Kayseri'de toprağa verildi.

Ünlü iş adamı Mehmet Beğendik hayatını kaybetti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Beğendik için Cami Kebir'de cenaze töreni düzenlendi.Beğendik'in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'na defnedildi. Beğendik‘in ölüm haberini alan sevenleri ise yasa boğuldu. AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, “Kayseri eşrafından hayırsever İşadamı Hacı Mehmet Beğendik Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, Beğendik Ailesine sabır ve başsağlığı dilerim” dedi.

Mehmet Beğendik kimdir?

Kayserili işadamı Mehmet Beğendik, perakende toptan mazağalar zinciri Beğendik Mağazalarının kurucusu ve sahibidir. İş dünyasında birçok başarıya imza atmış ve önemli bir yer edinmiştir.

1993 yılında Ankara kocatepe Camii altında açtığı Beğendik mağazası, o dönemde Türkiye’de en büyüktü ve bir ilkti. Şirketin bugün Ankara, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Konya ve Bursa illeri olmak üzere toplam 6 ilde 46 Beğendik mağazası bulunuyor. 1993’te Kocatepe’deki ilk mağaza açıldığında Ankaralılar büyük ilgi göstermişti. Hatta ilgi öylesine yoğundu ki, ilk günlerde kalabalık nedeniyle vatandaşlar içeriye kuyrukla alınıyordu. Bir grup müşteri dışarı çıktıktan sonra yenileri mağazaya giriyordu. Türkiye’de mağazacılık sektörününün büyüyüp değişmesine rağmen Beğendik her zaman farklı konseptini korumuştur. Mehmet Beğendik, başarılı işadamı Hacı Duran Beğendik’in de babasıdır.

Etiketler