2022-06-30 08:48:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 09:33:11

Son dakika: Uyuşturucu baronu Memet Gezer Türkiye'ye getirildi

Son dakika haberi: Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Reyhanlı katliamının planlayıcısı Yusuf Nazik’in ifadelerinde, ''Saldırının talimatını aldım'' dediği, ABD'de tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer'in, Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

Son dakika: Uyuşturucu baronu Memet Gezer Türkiye'ye getirildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Reyhanlı katliamının planlayıcısı Yusuf Nazik’in ifadelerinde, ''Saldırının talimatını aldım'' dediği, ABD'de tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer'in, Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

ABD İLE TEMAS KURULDU

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, uyuşturucu baronu Memet Gezer'in ABD’de bulunduğunun tespit edilmesi üzerine Interpol Europol Daire Başkanlığınca gerekli çalışmalar yapılarak, ABD’li yetkililer ile temasların ardından sınır dışı edilmesi hususunda mutabık kalındı. ABD’li görevliler refakatinde Türkiye'ye getirilen şahıs, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevlilerince İstanbul Havalimanı'ndan teslim alındı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

9 Mayıs 1967 Antakya doğumlu olan Memet Gezer, “uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama” suçundan kırmızı bültenle uluslararası düzeyde, “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” gibi muhtelif 17 suçtan ise ulusal düzeyde aranıyordu.