2022-06-22 14:59:02 | Son Güncelleme : 2022-06-22 15:08:54

Uzaklaştırma kararı cinayetin önüne geçemedi! Önce kız arkadaşını vurdu sonra kafasına sıktı

Balıkesir’de 42 yaşındaki Sevim Özdemir, 56 yaşındaki İsmail E. Tarafından öldürüldü. Cinayetin ardından aynı silahla kafasına sıkan zanlı hakkında Özdemir’in daha önce pek çok kez uzaklaştırma kararı aldırdığı ve son olarak elektronik kelepçe için başvurduğu öğrenildi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Sevim Özdemir isimli kadın, İsmail E. Tarafından silahla vurularak öldürüldü. İkinci kez nişan aldığı sırada polisin ayağından vurarak yaraladığı İsmail T., bu kez de aynı silahı başına doğrultarak intihar girişiminde bulundu.

EKİPLERİ GÖRÜNCE ATEŞ AÇTI

Edremit Baraj Caddesi Vergi Dairesi yakınındaki trafo binası çevresinde bir adamın elinde pompalı tüfek ile bir kadın ile tartıştığı ihbarı üzerine bölgeye Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri sevk edildi. Ekipler bölgeye geldiğinde İsmail E. Sevim Özdemir’e bir el ateş etti.

KENDİ KAFASINA DA SIKTI

İsmail E. ikince kez ateş etmek için nişan alırken bölgeye gelen polis ekipleri İsmail E.’yi ayağında vurarak yaraladı. Yaralanan İsmail E. daha sonra elindeki tüfek ile intihar girişiminde bulunarak kendisini kafasından vurdu. Sevim Özdemir olay yerinde hayatını kaybederken, saldırgan İsmail E. ise ağır yaralı olarak 112 Hızır Acil Servis ekipleri tarafından Edremit Devlet Hastanesine sevk edildi. İsmail E.’nin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

ELEKTRONİK KELEPÇE İÇİN BAŞVURMUŞ

Olayın kıskançlık nedeniyle meydana geldiği iddia edilirken, öldürülen Sevim Özdemir'in saldırgan İsmail E. hakkında birçok kez uzaklaştırma kararı aldırdığı ve son olarak ise elektronik kelepçe için başvuru yaptığı öğrenildi.

Yaşanan cinayet olayı ile ilgili olarak Edremit Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Sevim Özdemir’in cenazesi ise olay yerinden alınarak otopsi işlemleri için Bursa Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.