Tgrt Haber
29 Kasım 2023 15:45 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 16:07

Valilik son dakika duyurdu... 4 günlük yasak resmen başladı!

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, gösteri ve yürüyüş benzeri etkinliklerin 4 gün yasaklandığı duyuruldu.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Valilik son dakika duyurdu... 4 günlük yasak resmen başladı!
Şanlıurfa, Yasak, Duyuru

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan son dakika açıklamasında, kentte uygun görülen etkinlikler dışında tüm etkinliklerin 4 gün boyunca yasaklandığı duyuruldu.

Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verdildi:

“Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü açık alanlardaki eylem, etkinlikler, basın açıklaması, toplanma, yürüyüş, açlık grevi, grev eylemi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri, broşür dağıtma, afiş...

2 ARALIK'A KADAR YASAK!

"Pankart asma, vb. ile ilimizde eylem, etkinlik düzenlemek ve düzenlenecek olan eylem/etkinliğe destek vermek amacıyla ilimize gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırlarına girişleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddesine istinaden 29 Kasım 2023 saat 13.00’den 2 Aralık 2023 saat 23.59’a kadar il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır"

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...