Tarih : 24.10.2021 - 10:24 Yorum : 0

Yeni Ordu Stadının açılışında Kur'an sayfalarını yırtıp konfeti yaptılar

Ordu'daki Yeni Ordu Stadının açılış maçında büyük skandala imza atıldı. Bir grup taraftar Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtarak konfeti şeklinde sahaya fırlattı. Olayın ardından 4 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken Valilik, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Yeni Ordu Stadının açılışında Kur'an sayfalarını yırtıp konfeti yaptılar

Ordu'da Yeni Ordu Stadı'nın açılışı esnasında bir grup taraftarın yaptığı skandal olay, büyük tepki topladı. Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırtan bir grup taraflar, bu sayfaları konfeti gibi sahaya fırlattı. Yapılan terbiyesizliğin ardından 4 kişi gözaltına alınırken Ordu valiliği ve Orduspor 1967 Spor Kulübü, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Ordu’da oynanan ve aynı zamanda Yeni Ordu Stadının açılış maçı olan Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasındaki TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasının 52. dakikasında bir skandal yaşandı. Plaka numarası 52 olan Ordu’nun bu simgesini vurgulamak amacıyla maçın 52. dakikasında maraton tribününden sahaya konfeti fırlatıldı.

VATANDAŞLAR FARK EDİP EMNİYETE HABER VERDİ

Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde, Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfaların parça parça kesilerek konfeti olarak sahaya fırlatıldı görüldü. Durumu fark eden vatandaşlar, emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarını topladı.

ORDU VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Büyük tepki toplayan olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Sahaya konfetileri fırlattığı belirlenen 4 kişi gözaltına alındı. Ordu Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK-Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3. Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kur'an-ı Kerim'den ayetler yazılı ve Türk bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 kişi kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

'KÖTÜLÜĞE İYİLİKLE GİTMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Orduspor 1967 Spor Kulübü de yaşanan skandalın ardından yazılı açıklama yaparak sağduyulu olma çağrısında bulundu.

Orduspor 1967 Spor Kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Maçın 52. dakikasında konfeti atılmıştır. Orduspor tribünlerinden gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karşı bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır. Şehrimize, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir. Konunun incelenmesi ve açığa çıkartılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeğe geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karşı iyilikle gitmeye devam edeceğiz."

Kaynak : İHA/ORDU
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber