19˚
İstanbul
19˚
açık
Nem %39
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2021-10-19 13:26:16

Yerli İHA'nın babası Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı

Dün hayatını kaybeden Yerli İHA ve SİHA'ların öncüsü Özdemir Bayraktar, İstanbul'da Fatih Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törende konuşan Özdemir Bayraktar'ın oğlu Selçuk Bayraktar, "Rehberimizdi, ilham kaynağımızdı. En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. 20 senede Allah'ın izniyle bildiği yoldan asla sapmadı. Biz de bu yoldan aynı değerlerle devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yerli İHA'nın babası Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar’ın Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir akciğer kanseriyle mücadele eden ancak dün hayatını kaybeden Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar için bugün Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazı öncesi Selçuk Bayraklar eşi Sümeyye Erdoğan ve Bilal Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesini ziyaret ederek dua okudu. Cenaze törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Bilal Erdoğan ve çok sayıda seveni katıldı.

Taziyeleri, Selçuk Bayraktar eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Haluk Bayraktar kabul etti.

Afrika turu nedeniyle törenine katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerine ise  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldı.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN DUYGUSAL KONUŞMA

Törende söz alan Selçuk Bayraktar, babasına duygusal sözlerle veda etti. Bayraktar'ın konuşması şöyle:

"Rehberimizdi, ilham kaynağımızdı. En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. 20 sene önce İHA yolculuğuna çıktığımızda, kimsenin yapılamaz ancak yabancılar yapabilir dediği dönemde, en ufağından başlayarak, inandığı doğruda bildiği hak yolda dosdoğru dimdik giderek tüm sistemin inadına, 20 senede Allah'ın izniyle bildiği yoldan asla sapmadı.

Hastaneye götürdüğümüz son 3 aya kadar iş yerinde yatıp kalktı. O asla, sancağı bırakmadı. Biz inanıyoruz ki onun açtığı yolda nice eserler yetişecek. Biz de bu yoldan aynı değerlerle devam edeceğiz."

Cenaze kılınan namazın ardından defnedilmek üzere Sarıyer’de bulunan aile kabristanlığına götürüldü.

Etiketler