2021-12-01 14:28:33

Kar yağışı bir anda bastırdı: Yollar kapandı, yüzlerce araç yolda kaldı

Doğuda kar yağışı etkisini bir anda arttırdı. Erzincan-Erzurum ve Bayburt-Erzurum karayollarında kar yağışı nedeniyle yollar kapanırken, yüzlerce araç kuyruğu oluştu.

Kar yağışı bir anda bastırdı: Yollar kapandı, yüzlerce araç yolda kaldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Öğle saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Erzincan’ın Tercan ilçesi ile Erzurum’un Aşkale ilçesi arasında bulunan güzergâhta yol trafiğe kapandı.  Yüzlerce araç sürücüsünün yolda mahsur kaldığı güzergâhta, karayolları ekipleri yoğun bir şekilde karla mücadele çalışmasını sürdürüyor.

"ARAÇLARIN GEÇİSİNE İZİN VERİLMİYOR"

Karayolları ekiplerinin yolu açmasına rağmen tipinin de etkili olması üzerine güzergâh aralıklarla yeniden ulaşıma kapanıyor. Yolda kontrollü ulaşım sağlanmaya başlandı. Kar ve tipinin etkili olduğu Kop Dağı güzergahında da yol her iki yönlü ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri, fırtına ve tipi nedeniyle kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını güçlükle sürdürüyor. Bölgede güvenlik önlemi alan trafik ekipleri ise araçların geçişine izin vermiyor. 

Bayburt güzergâhındaki yaklaşık 100 araç Aşağıkop köyündeki alanda, Erzurum yönünden gelen araçlar ise Aşkale ilçesindeki trafik kontrol noktasında bekletiliyor.

 

Etiketler