2022-06-29 09:43:45 | Son Güncelleme : 2022-06-29 09:50:05

Yurt dışından getirdiği uyuşturucuları satma hazırlığındayken yakalandı: 62 kilo ele geçirildi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yurt dışından getirdiği uyuşturucuları eğlence mekanlarında satma hazırlığında olan şüpheliyi yakaladı. Narkotik detektör köpeği “Avcı”nın da katıldığı operasyonda yaklaşık 62 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi.

Narkotik köpeği Avcı uyuşturucuya geçit vermedi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Narkotik köpeği Avcı uyuşturucuya geçit vermedi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, B.K. isimli şahsın yurt dışından getirdiği yüklü miktarda uyuşturucu maddeyi İstanbul'da eğlence mekanlarına ve torbacı tabir edilen şahıslara dağıtacağı bilgisini aldı. Aylar süren istihbari çalışmalar ve fiziki takip neticesinde şüphelinin Bahçelievler'de faaliyet gösterdiği belirlendi.

AVCI TESPİT ETTİ

Bölgede çalışmalarını yoğunlaştıran jandarma ekipleri, şüpheliyi adım adım takibe başladı. Uyuşturucu maddelerin bir araca yüklendiğini ve torbacılara dağıtılacağını tespit eden jandarma ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Şüphelinin uyuşturucu maddeleri yüklediği seyir halindeki araç durduruldu. Narkotik köpeği “Avcı”nın da katılımıyla yapılan aramada aracın bagaj kısmında kolilenmiş vaziyette yaklaşık 62 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelinin uyuşturucu maddeleri detektör köpeklerin koku almasını önlemek için şeffaf naylon ile sardığı görüldü.

Yakalanan B.K. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilirken, bağlantılı olduğu kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.