Tarih : 15.09.2021 - 09:14 Yorum : 0

Yurtta hava durumu: Meteoroloji uyardı! Sel ve su baskınlarına dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafında 15 Eylül hava durumu raporu yayınlandı. Akdeniz, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz’de sağanak bekleniyor. Sıcaklıkların ise mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi.

Yurtta hava durumu: Meteoroloji uyardı! Sel ve su baskınlarına dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınana tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin altına düşerek 2 ila 6 derece arasında azalacağı belirtildi. Yurdun diğer kesimlerinde ise sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SEL VE SU TAŞKINLARINA DİKKAT!

MGM'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda kuvvetli yağışlara karşı vatandaşlar uyarıldı. Diğer bir uyarıda ise etkili olacak yağışlardan sonra oluşabilcecek sel ve su taşkınlarına karşı uyarıldı.

MEGA KENTLERDE HAVA DURUMU

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli olması bekleniyor) 22
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
İzmir: Parçalı bulutlu 31
Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra doğu ilçelerinde, gece saatlerinden sonra il genelinde yerel kuvvetli olması bekleniyor) 23
Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 27
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 32

15-21 EYLÜL HAVA DURUMU

MGM, 15-21 Eylül tarihleri arasında yurt genelinde hava sıcaklıklarının mesim normalleri civarında, Çarşamba ve Perşembe günleri yağış alan yerlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber