2022-05-20 16:18:32 | Son Güncelleme : 2022-05-20 16:28:07

Köpeğiyle yürüyüşe çıktı, sokak köpeklerinin hedefi oldu! Canını zor kurtardı

Ankara’da köpeğini gezdirmek için dışarı çıkan bir kadın, site içinde sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Köpeğini korumak için çabalarken köpeklerin üzerine atlamasıyla yere devrilen kadın, canını zor kurtardı. O anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Başkentte sokak köpekleriyle vatandaşların mücadelesi bitmek tükenmek bilmiyor. Belediyelerin herhangi bir önlem almadığı köpekler vatandaşlara korku saçarken son olarak genç bir kadının saldırıya uğradığı anlar kameraya yansıdı. Köpeğini site içerisinde gezdiren bir kadın, etrafını saran sokak köpeklerinden canını zor kurtardı.

“DAHA ÖNCE DE ŞİKAYET ETTİM, CEVAP ALAMADIM”

İkamet ettiği site içerisinde kendi köpeğiyle yürüyüşe çıkan 48 yaşındaki Ayşe Zülal Oruç Levent, sitede yaşayan bazı vatandaşlar tarafından çiğ etle beslenen ve sürü halinde gezen köpeklerin arasında kaldı. Canını zor kurtaran Ayşe Zülal Oruç Levent’in yaşadığı dehşet anı görüntüler, güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Daha önce de Çankaya Belediyesi’ne şikayette bulunduğunu ve hiçbir cevap alamadığını söyleyen Levent, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak yardım istedi.

“3 AY İŞ GÖREMEZ RAPORU ALDIM”

Sürü halinde gezen başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan ve aldığı yaralar sonucu vücuduna 8 dikiş atılan Levent, “Sitemizin bahçesinde gezerken 6 tane köpek sürüsünün saldırısına uğradım. Vücudumun kol, sırt ve basen kısmından kepçe şeklinde parça koparılmak suretiyle yaralandım. Hemen akabinde vücuduma 8 dikiş atıldı. Tüm gece hastanede müşahede altında kaldım. 3 ay iş göremez halde raporlu, istirahatli evde kalmak zorunda kaldım. Bunun üzerine tabi ki Çankaya Belediyesine, Ankara Büyükşehir Belediyesine vesaire sesimizi duyurmaya çalıştık ancak hiçbir yaptırım olmadı. Sonrasında avukatımla beraber dava açtık. Şu an dava sürecindeyiz ancak ben ilk değilim. Son 1 ay içerisinde sitemizde, 3-4 sakinimize daha ısırılmak suretiyle köpekler saldırdı” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ÇAĞRIMIZA CEVAP GELMEDİ”

Çankaya Belediyesi’nin hiçbir çağrılarına geri dönmediğini ifade eden Ayşe Zülal Oruç Levent, “Bu saldırılar esasında bana göre; hem bu kadar merkezi yerde çiğ etle, tamamen kokuşmuş tavuk etleriyle beslenmesinden dolayı meydana geliyor hem de belediye bunları kısırlaştırmak için artık belediye mi yapar bunu bilemiyorum ancak bu hayvanların kısırlaştırılması için hiçbir önlem alınmıyor. Hiçbir çağrımıza cevap gelmedi açıkçası. Çocuğum servisten gelirken bile inip ben almak zorunda kalıyorum çünkü yaşlı, çoluk çocuk hiç kimseyi dinlemeden köpekler saldırıyorlar. Hatta en son bu kez benim kızıma durduğu yerde aynı köpekler saldırdı ve bu konuda çok çaresiziz” diye konuştu.

Etiketler