Tgrt Haber
29 Kasım 2023 17:55 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 18:27

Yüzde 90'a ulaştı! İstanbul'da sağanak trafiği felç etti: Ulaşım durma noktasına geldi

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan sağanak, kent genelinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sağanak ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşım durma noktasına geldi. Trafik yoğunluğu yüzde 90’a yaklaştı.  

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı, TGRT Haber
İstanbul, Trafik

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün dün yaptığı uyarının ardından kentte beklenen yağış, sabah saatlerinden itibaren zaman zaman etkisini artırarak sürdürüyor. Avrupa Yakası'nda Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Esenyurt, Bağcılar, Fatih, Zeytinburnu, Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Beyoğlu'nda sağanak etkili oldu. Yağmura hazırlıksız yakalananlar çatı altlarında ve otobüs duraklarında yağmurun durmasını bekledi.

Bağcılar'da bazı ev ve iş yerlerinde meydana gelen su baskınları nedeniyle itfaiye ekipleri su tahliyesi gerçekleştirdi. Yavuz Selim İlkokulu'nun yanında bulunan bir inşaatın istinat duvarı yağış nedeniyle çöktü. Bağcılar Belediyesi ekipleri inşaatın okul tarafına bariyer koyarak önlem aldı.

YOLLAR SU ALTINDA KALDI

Beyoğlu Hasköy'de birçok sokakta su baskınları meydana geldi. Silivri'de ise Değirmenköy, Akören, Kadıköy ve Gümüşyaka Mahallesi'nde bazı yerlerde su birikintileri oluştu. Beşiktaş Küçükbebek Caddesi'nde de devrilen ağaç elektrik kablolarına ve araçlara zarar verdi. Şişli Gülbahar Caddesi ile Sarıyer Vadi İstanbul'a giden yolda meydana gelen su birikintileri nedeniyle sürücüler ilerlemekte zorluk çekti. Avcılar'da D-100 karayolu ve Ambarlı İskele Caddesinin bir bölümü sular altında kaldı. Su yoğunluğunu gören birçok sürücü yoldan geri dönerken, bazı araçlar su birikintilerinin içinde mahsur kaldı.

İstanbul'da yağış trafiği felç etti

Zemzem Sokak'ta yağış ve rüzgar nedeniyle bazı ağaçlar yola devrildi. Merkez Mahallesi'nde bir çok sokakta oluşan su birikintileri nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Gümüşpala Mahallesi İskeçe Caddesinde yağış nedeniyle rögarlar taştı, caddenin bir kısmın sular altında kaldı. Kentte gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle ise Reşit Paşa otobüs durağının bulunduğu mevkideki bir evin çatısı yola uçtu. Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Güvercin Caddesi'nde sağanak nedeniyle rögarlar taştı. Motosiklet sürücüleri caddeden geçemezken, bazı vatandaşlar da çocuklarını kucaklarına alıp yolun karşısına geçti.

Esenyurt'ta bir kişinin sağanak altında servis minibüsünü fırçayla yıkaması çevredeki vatandaşların cep telefonunca kaydedildi. Anadolu Yakası'nda da Ataşehir, Ümraniye, Sultanebeyli, Sancaktepe ve Kartal'da etkili olan sağanak nedeniyle bazı sokaklarda su birikintileri oluştu.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 90’A ULAŞTI

Sağanak nedeniyle D-100 kara yolunun bazı bölgelerinde de su birikintileri meydana geldi. Araçların ilerlemekte zorluk çektiği ana arterlerde trafik yoğunluğu oluştu. Avrupa Yakası'nda Avcılar, Anadolu Yakası'nda ise Bostancı bölgesinde trafik durma noktasına geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin mobil uygulaması İBB CepTrafik verilerine göre, trafik yoğunluğu 15.45 itibarıyla yüzde 80 olarak ölçüldü. Akşam saatlerinde ise trafik yoğunluğu yüzde 90’a yaklaştı. İBB haritasında trafik yoğunluğu yüzde 87 olarak ölçüldü.

Kaynak: Anadolu Ajansı, TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...