2022-01-22 19:20:33 | Son Güncelleme : 2022-02-02 00:15:32

Son dakika! 22 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan dikkat çeken 'İstanbul' uyarısı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 22 Ocak koronavirüs tablosuna göre; 72 bin 856 yeni vaka tespit edilirken 184 kişi hayatını kaybetti. Düne göre vaka ve vefat sayısında artış gözlemlenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük vaka sayılarının yarısının İstanbul'da tespit edildiğini açıklayarak uyarıda bulundu.

Son dakika! 22 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan dikkat çeken 'İstanbul' uyarısı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 22 Ocak koronavirüs tablosuna göre; 72 bin 856 yeni vaka tespit edilirken 184 kişi hayatını kaybetti. Düne göre vaka ve vefat sayısında artış gözlemlenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük vaka sayılarının yarısının İstanbul'da tespit edildiğini açıklayarak uyarıda bulundu. 

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 84,18 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 92,37 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaşların sayısı toplamda 140 milyon 665 bin 664’e yükseldi.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,5 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 61 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

BAKAN KOCA'DAN 'İSTANBUL' UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Son haftalarda günlük vaka sayısının yaklaşık yarısı İstanbul’da tespit ediliyor. İstanbul, şartları sebebiyle hastalığın kolay yayılabildiği bir şehir, tedbirlerin büyük bir ciddiyetle uygulanması gerekiyor. Maske, mesafe kuralına uyup, hatırlatma dozu aşımızı yaptıralım” dedi.

22 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

21 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan dünkü verilere göre 72 bin 555 vaka tespit edilirken 181 kişi hayatını kaybetmişti.

Etiketler