2022-01-24 12:47:50 | Son Güncelleme : 2022-02-02 00:15:32

Samsun'da Gökalan Mahallesi'nde, 685 gündür koronavirüs vakası görülmedi

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Gökalan Mahallesi'nde, 685 gündür koronavirüs vakasının görülmediği bildirildi. Aşılama çalışmalarıyla birlikte kurallara uymaya devam eden mahalle tedbiri elden bırakmıyor.

Samsun'da Gökalan Mahallesi'nde, 685 gündür koronavirüs vakası görülmedi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye genelinde koronavirüsün Delta ve Omicron varyantlarına karşı maske kuralı ve aşılama çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs vakalarında bir zamanlar en yüksek riskli il olarak zirvede yer alan Samsun, aşılamanın etkisiyle zirveyi başka illere bıraktı.
 
Yoğun bakım doluluk oranlarının yüksek seyrettiği ve sağlıkçıların bu dönemde mesai mefhumu gözetmeden çalıştığı ilde son 1,5 yılda 3 binin üzerinde vatandaş koronavirüsten yaşamını yitirdi. Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Gökalan Mahallesi'nde, Türkiye'de görülen ilk vakadan bugüne kadar hiç koronavirüs vakasına rastlanmadı. 

11 MART 2020'DEN GÜNÜMÜZE KADAR GÖRÜLMEDİ

Vaka oranlarının yüksek seyrettiği dönemlerde bile Gökalan Mahallesi sakinleri kendisini korudu. Mahallenin girişine asılan pankartla mahalleye davetsiz misafir kabul edilmedi. Mahalleye girmek isteyenlerin HES koduna bakıldı. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart 2020 tarihindeki ilk korona virüs vakasından günümüze kadar geçen zamanda Gökalan Mahallesi'nde korona vakasına rastlanılmadı.

Küçük çocukların da maske takıp kurallara uyduğu 65 nüfuslu Gökalan Mahallesi tedbirlerine devam ediyor.

 

Etiketler