Tarih : 29.01.2018 - 17:56 Yorum : 0

20. Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali başvuruları başladı

Başvuruları başlayan Fransa merkezli, 30 ülke 90 şehirde aynı anda yapılan “Çok Kısa Filmler Festivali” Ankara, Antalya, Bursa, Denizli ve İstanbul'da gerçekleşecek.

20. Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali başvuruları başladı

Fransa merkezli, 30 ülke 90 şehirde aynı anda gerçekleştirilen ve 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali başvuruları başladı.Türkiye’de ilk kez Antalya Sinema Derneği tarafından Antalya’da organize edilen festivalin kapsama alanı bu yıl Ankara, İstanbul, Antalya, Denizli ve Bursa’yı da içine alacak şekilde genişletildi.5 büyük şehirde gerçekleşecek bu özel festivale son başvuru tarihi 2 Mayıs 2018. Festival 1-10 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Festival, 1-2-3 Haziran tarihlerinde Denizli’de Valiliğin desteğiyle başlayıp Antalya’ya, Ankara’ya (ODTÜ-Gisam) ve İstanbul’a (Fransız Kültür Merkezi) uğradıktan sonra 8-9-10 Haziran’da Bursa’da Nilüfer Belediyesi ve Aykırı Sinema Derneği’nin işbirliğiyle tamamlanacak. Bu yıl ilk kez, her sene yapılan uluslararası yarışmanın yanında Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle ulusal bir yarışma da gerçekleştirilecek. Yapım yılı sınırlaması getirilmeyen festivale 30 dakikadan kısa filmler başvurabiliyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber