Tgrt Haber
25 Ekim 2023 21:04 - Güncelleme : 25 Ekim 2023 21:14

Adıyaman, 'Tanıtım günleri' ile 6 Şubat’ın yaralarını sarmaya devam ediyor

Adıyaman Tanıtım Günleri 26-29 Ekim tarihleri arasında Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek. 6 Şubat depreminin ardından toparlanmaya çalışan Adıyamanlılar, yapılacak tanıtım günlerinin temasını da ‘Depremin Yaralarını Hep Birlikte Saralım’ olarak oluşturdu.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Adıyaman, 'Tanıtım günleri' ile 6 Şubat’ın yaralarını sarmaya devam ediyor
Deprem

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde büyük yıkım yaşayan Adıyaman, yaralarını sarmaya devam ediyor.  Adıyaman Tanıtım Günleri, 26-29 Ekim tarihleri arasında Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek.

6 Şubat depreminin ardından toparlanmaya çalışan Adıyamanlılar, yapılacak tanıtım günlerinin temasını da ‘Depremin Yaralarını Hep Birlikte Saralım’ olarak oluşturdu.

Depremde işyerleri yıkılan esnafların katıldığı tanıtım günlerinde kentin yöresel ve doğal lezzetlerinin yarı sıra, tarihi, kültürel eserlerinin de tanıtımları yer alacak.

Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, sadece Adıyamanlıları değil tüm İstanbul’u tanıtım günlerine davet ettiklerini söyledi.

Adıyaman, 'Tanıtım günleri' ile 6 Şubat’ın yaralarını sarmaya devam ediyor

'ESNAFLARIMIZA KATKI SUNMAK İSTİYORUZ'

Sevinçtekini birçok kurum ve kuruluşun da stantlarıyla yer alacağı organizazyona ilişkin  şunları söyledi:

"Büyük bir deprem yaşayan ve kayıpları olan Adıyamanımızın hızla toparlanması için hepimiz elimizden geleni yapmak mecburiyetindeyiz. Tüm ilgili ve yetkililerimizin dikkatini bir kez daha deprem bölgesine çekmek istiyoruz. Dört gün boyunca bir yandan hüzün ama bir yandan da yeniden hayata tutunma ve yaşama sevincini sergilemek durumundayız. Adıyaman’dan gelen esnaflarımıza katkı sunmak istiyoruz. Bu vesileyle tanıtım günlerimize katkı sunan tüm stk’larımıza, esmi kurumlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...