Tgrt Haber
30 Ocak 2024 15:49 - Güncelleme : 30 Ocak 2024 15:49

Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı kar kış demeden ziyaretçi ağırlıyor

Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı yaz kış demeden ziyaretçilerini ağırlıyor. UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi'nde bulunan Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı pek çok ilden ziyaretçi akınına uğruyor.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı kar kış demeden ziyaretçi ağırlıyor
Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı, Bitlis

UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi'nde bulunan Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı, kışın da yaz aylarında olduğu kadar ziyaretçileri ağırlıyor.

İlçedeki 210 dönümlük alan içerisinde yer alan Türk-İslam mezarlığına gelenler, üzerlerinde yazılar, kabartmalar, nakış ve işlemelerin bulunduğu mezar taşlarının kar örtüsü ile bütünleşen eşsiz manzarasını gözler önüne seriyor.

Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı kar kış demeden ziyaretçi ağırlıyor

Samsun'dan Ahlat'a gelen Nilgün Kanık, tarihi mezar taşlarının karla kaplanan görüntüsünün insanı etkilediğini söyledi. Rehber eşliğinde mezarlığın bulunduğu alanı gezdiklerini aktaran Kanık, "İlk defa geldim çok beğendim. Çünkü burada beyazla mavinin birleştiği çok güzel bir doğa var. Buraya gelmekten çok mutluyum” dedi.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...