24˚
İstanbul
24˚
şiddetli yağmur
Nem %57
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-04 18:12:44

Dilberay filminden yeni fragman geldi! Büşra Pekin oyunculuğu ile gündem oldu

Halk müziği sanatçısını olan Dilber Ay’ın hayatını anlatan “Dilberay” filminden yeni fragman yayımlandı. Filmde Dilber Ay’ı canlandıran Büşra Pekin'in oyunculuğu büyük övgüler kazanırken filmin 4 Şubatta vizyona gireceği ifade edildi.

Dilberay filminden yeni fragman geldi! Büşra Pekin oyunculuğu ile gündem oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2019 yılında 63 yaşında hayatını kaybeden Türk halk müziği sanatçısı Dilber Ay’ın hayatı beyaz perdeye taşındı.  Kahramanmaraş’ta 8 çocuklu ailenin kızı olarak dünyaya gelen Dilber Ay, çadırda başladığı hayatında çok sayıda üzüntü ve hüzün sığdırdı. Yaşamını Düzce’de geçiren sanatçı Dilber Ay, ayak tırnağını keserken iltihap kaparak Ankara’da hastaneye kaldırıldı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 29 Nisan 2019’da hayata gözlerini yumdu. 

DİLBER AY’I BÜŞRA PEKİN CANLANDIRIYOR

Dilber Ay’ın film gibi hayatı beyaz perdeye taşındı. Büşra Pekin’in Dilber Ay’ı canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçar gibi isimler yer alıyor.

DİLBERAY FİLMİNDEN YENİ FRAGMAN

4 Şubat’ta vizyona girecek olan “Dilberay” filminden yeni fragman geldi. Fagmanda; sanatçıyı canlandıran Büşra Pekin’in sesinden Dilber Ay’la özdeşleşen “Meyrik (Maraş’tan Bir Haber Geldi)” ve “Noldu Gardaş” isimli iki türkü kullanıldı. Yeni yayımlanan fragman ile büyük ses getiren filmin yönetmen koltuğunda ise Hakan Kıravaç oturdu.

 

Etiketler