Tgrt Haber
30 Ocak 2024 09:30 - Güncelleme : 30 Ocak 2024 09:31

Efsane filminin galası dünyanın merkezinde yapıldı!

Ahmet Kural ve Cengiz Bozkurt’un başrollerinde olduğu Efsane filminin galası Çorum’da yapıldı. Galaya Çorumlu sinemaseverlerin ilgisi yoğundu.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Efsane filminin galası dünyanın merkezinde yapıldı!
Ahmet Kural, Çorum

Ahmet Kural’ın yeni filmi Efsane’nin galası Çorum’da gerçekleştirildi. Çorumlu sinemaseverlerin bir araya geldiği galada kentin kültürel ve tarihi zenginlikleri beyaz perdeye taşındı. Galaya filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Selçuk Aydemir'in ile oyunculardan Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt ve Tuana Tezsay’da katıldı.

"GÜLMEYE İHTİYAÇIMIZ VAR"

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Efsane film ekibini Çorum’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, yapımcı firmaya çekimler için Çorum’u tercih ettikleri için teşekkür etti. Çorum’un dünyanın merkezi olduğunu ve çok sayıda güzelliği bünyesinde barındırdığını aktaran Başkan Halil İbrahim Aşgın, “Çorumlular için başrol oyuncularımızda Ahmet Kural şahsında yönetmenimize, oyuncularımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Efsane filminin galası dünyanın merkezinde yapıldı!

Efsane filmi 2 Şubat’ta vizyona girecek. Filmin ilk galası da Çorum’da yapıldı. Bu durumdan duyduğu onuru dile getiren Başkan Aşgın, “Gülmeye hazırız. Ülkemiz, pandemiydi, depremdi çok zorlu süreçlerden geçti. Çok zorlu dönemlerden geçtik. Gülmeye, gülümsetmeye ihtiyacımız var. Şehrimiz gülümseten bir şehir. Yüzümüzden tebessümün eksik olmadığı bir filmi hep beraber izleyeceğiz. Film, Çorum’da geçtiği için dünyadaki Çorumluları filme destek olmaya davet ediyorum” dedi. Çorum’da bir sinema filmi çektikleri için mutlu olduklarını anlatan oyuncu Ahmet Kural ise, “İnşallah bol bol gülersiniz biz çok güldük. Biraz klasik olacak ama gerçekten çok eğlendik. Çorum’un doğa harikası ve tarihini filmde göreceksiniz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...