Tarih : 27.05.2021 - 23:51 Yorum : 0

Görünmez heykel 155 bin TL’ye satıldı

İtalyan heykeltıraş Salvatore Garau'nun “Io sono” (Benim) adlı görünmeyen eseri 15 bin Euro (yaklaşık 155 bin TL’ye) alıcı buldu.

Görünmez heykel 155 bin TL’ye satıldı

İtalya’da görünmeyen heykel binlerce euroya alıcı buldu. İtalyan heykeltraş Salvatore Garau'nun “Io sono” (Benim) adlı görünmeyen eseri Milano'da bulunan Art- Rite müzayede evinde satışa çıktı. Sanatseverlerden biri açık arttırmada materyalsiz eser için 15 bin Euro ödedi. Alıcıya eser ile ilgili sadece orijinalliğinin kanıtı olan garanti belgesi verildi. Garau, görünmez eserini daha önce, Milano'daki Scala Meydanı'nında düzenlenen sergisi dahilinde bir beyaz çerçeve içerisinde sergilemişti.

Japonya'da Kovid-19 yardımının heykele harcanması tepki çekti Japonya'da Kovid-19 yardımının heykele harcanması tepki çekti Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında Japonya'nın sahil kasabası Noto'ya verilen mali yardımdan, 25 milyon yenin (228 bin dolarlık) mürekkep balığı heykeline harcanması tepki gördü

Ukrayna’daki son Lenin heykeli de yıkıldı Ukrayna’daki son Lenin heykeli de yıkıldı Ukrayna'da Sovyetler Birliği’nin izlerini silmeye çalışan halk, Odessa şehrinde bulunan son Lenin heykelini de yıktı.

 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber