Tgrt Haber
29 Ocak 2024 17:17 - Güncelleme : 29 Ocak 2024 17:17

İlk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın hayatı beyazperdede

İlk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan’ın hayatı film oldu. Leyla Atakan’ın hayatını anlattığı “Leyla Hanım" belgesel filminin galası, 11 Şubat'ta Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
İlk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın hayatı beyazperdede
Özge Borak

Halkın oylarıyla seçilen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın hayatını konu edinen "Leyla Hanım" belgesel filminin galasının tarihi belli oldu. Film 11 Şubat'ta Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılacak.

LEYLA HANIM'IN GALASI YAPILACAK!

Cumhuriyet'in sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ın yaşamını konu alan ‘Leyla Hanım’da Leyla Atakan’ı başarılı oyuncu Özge Borak oynuyor. Filmin diğer oyuncuları arasında Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve maNga’nın solisti Ferman Akgül yer alıyor.

Geçtiğimiz sene için planlanan fakat Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle ertelenen gala, bu sene görkemli bir törenle gerçekleşecek. Gala öncesi çalışmaları sık sık takip eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ne giderek, hazırlıklarla ilgili bilgi aldı.

İlk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın hayatı beyazperdede

İzmitlileri gala programına davet eden Başkan Hürriyet, "Uzun zamandır emek verdiğimiz, ilk kadın belediye başkanımız Leyla Atakan’ın hayatını konu alan Leyla Hanım filmimizin galasına çok az kaldı. Tüm halkımızla buluşturacağımız gala ve sürpriz konuklarımızla birlikte 11 Şubat Pazar akşamı saat 18.00’de Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde olacağız. Çok özel isimler galada İzmitlilerle birlikte olacak. Bu güzel sürprizi Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanımız Uğur Saral ile birlikte vermek istedik. Galamızı KYÖD ile birlikte yapmaktan mutluyuz. Kadının siyasetteki mücadelesini anlatan bu muhteşem filmi halkımızla buluşturacağımız galaya büyük bir gururla hazırlanıyoruz. Galamız şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun, güzelliklerle geçsin" diye konuştu.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...