Tgrt Haber
26 Ocak 2024 17:15 - Güncelleme : 26 Ocak 2024 17:15

Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı camide 7 yıl sonra ilk cuma namazı kılındı!

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 1546 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kanuni Sultan Süleyman Camisinde 7 yıllık restorandan sonra ilk cuma namazı kılındı.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı camide 7 yıl sonra ilk cuma namazı kılındı!
Bolu, Kanuni Sultan Süleyman Camisi

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Cami'de, 7 yıllık restorasyon sona erdi ve yapılan çalışmalardan sonra ilk cuma namazı kılındı.

Yapılış tarihi 1546'lı yıllara kadar dayanan ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan cami, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında 735 bin lira bedel ile ihaleye çıkarılmıştı. 2019 yılında çalışmaların başlatıldığı camide, restorasyon kısa süre önce bitti. Restore edilen cami, 7 yıl sonra ibadete yeniden açıldı. 7 yıl sonra camide ilk cuma namazı, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Mudurnu Kaymakamı Ayhan Kalaycıoğlu ve vatandaşlarla kılındı.

Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı camide 7 yıl sonra ilk cuma namazı kılındı!

Aslına uygun olarak yenilenen Kanuni Sultan Süleyman Camisinde emeği geçenlere teşekkür eden Bolu Valisi Erkan Kılıç, "Biliyorsunuz, bu topraklar tarihi topraklar. Özellikle Mudurnu, atalarımızın yüzyıllarca kaldığı ve mührünü vurduğu topraklar. Kanuni Sultan Süleyman Cami de büyük hükümdar Sultan Süleyman’ın yaptırmış olduğu bir cami. Buranın aslına uygun bir şekilde restore edilmesi bizleri mutlu etti. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...