Tgrt Haber
29 Ocak 2024 17:31 - Güncelleme : 29 Ocak 2024 17:32

Masalsı yolculuk için sefer bulunamıyor

Doğu Ekspresi seferlerine başladığı günden beri yoğun ilgi ile karşılaşıyor. 1 gün tren, 2 gün otel konaklaması da dahil olan tren seferleri için yer bulunamıyor.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Masalsı yolculuk için sefer bulunamıyor
Doğu Ekspresi

Turistik Doğu Ekspresi'ne ilgi her geçen gün artıyor. Bu masalsı yolculuk kişi başı 10 bin liradan başlıyor. 1 gün tren, 2 gün otel konaklaması dahil olan tren seferleri için yer bulunamıyor.

GEÇMİŞE YOLCULUK EDİLİYOR!

Türkiye'nin birçok şehrinden Turistik Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar tur operatörleri aracılığıyla biletlerini aylar öncesinden alarak masalsı yolculuğa başlıyor. Yaklaşık 30 saatlik tren yolculuğu vatandaşlara muhteşem manzaralar, derin tarih ve renkli kültürü keşfetmek için unutulmaz bir yolculuk sunuyor. Benzersiz tren macerası, Ankara'dan başlayıp Kars'ta son buluyor. Yolculuk süresince, tarihi ve kültürel hazinelerle dolu birçok şehir ve kasabadan geçen tren; eski kiliseler, tarihi kaleler ve dokusu bozulmamış köylerle yolcuları geçmişe seyahat ettiriyor.

Masalsı yolculuk için sefer bulunamıyor

Doğu Ekspresi ile Kars turları, tur operatörlerinden erken rezervasyon yapıldığı zaman ekstra avantajları da beraberinde getiriyor. Erken planlama seyahati daha uygun fiyatlara getirirken, tercih edilen vagon tipini seçme ve yeri garantileme olanağı da veriyor.

Kars turu için saat 15.00’te Ankara eski tren garına gelenler, saat 15.55’te hareket edecek olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonu kompartımanlara yerlerini alarak uzun ve güzel bir tren yolculuğuna geçiş yapabilir. Akşam yemeği trenin yemekli vagonunda ekstra olarak alınabiliyor. Konaklama ise trendeki yataklı odalarda yapılıyor. Geçtiği illerde yolculara gezme ve yöreyi görme olanakları da sunan yaklaşık 30 saatlik masalsı yolculuk, Kars’ta son buluyor.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...