Tarih : 02.01.2018 - 20:30 Yorum : 0

Mert Fırat: Uluslararası bir projeye imza atıyoruz

50 mülteci kadının hikayesini anlatan ‘Yakaranlar’ oyunuyla izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Mert Fırat, "Uluslararası bir projeye imza atıyoruz" dedi.

Mert Fırat: Uluslararası bir projeye imza atıyoruz

Bugünün en evrensel sorununu mercek altına alarak yurt dışında pek çok ülkede sahnelenen ‘Yakaranlar’, DasDas ve birçok kere oyunu sahneye koyan ekibi yönetmen Ramin Gray, müzik direktörü John Browne ve koreograf Sasha Milavic Davies’in iş birliği ile DasDas’da tiyatro severlerle buluşacak. 

"50 CESUR KADININ MÜCADELESİ"

Oyunun hazırlıklarına devam eden Mert Fırat Hürriyet'e verdiği röportajda, "DasDas Sahne olarak, uluslararası bir projeye imza atıyoruz. Aisykhylos’un 2500 yıl önce yazdığı ‘Yakaranlar’ı 8 Mart’ta İstanbul’da sergileyeceğiz. Oyunun metni, 11. Yüzyıl’a kadar Bizans topraklarında korunmuş, şimdi de Floransa’da bir kütüphanede saklanıyor. Binlerce yıl sonra yeniden doğduğu topraklara dönen metin, Mısır’dan Yunanistan’a kaçabilmek için vatanlarını terk ederek bir tekneye binen 50 cesur kadının mücadelesini anlatıyor. Altı profesyonel ve 44 çeşitli yaş ve gruptan amatörlerin yer aldığı oyuncu kadrosuna Suriyeli müzisyen ve oyuncular da dâhil olacak" ifadelerini kullandı. 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber