Tgrt Haber
29 Ocak 2024 09:49 - Güncelleme : 29 Ocak 2024 09:49

Okan Bayülgen’den tiyatro seyircisi tarifi!

Ünlü şovmen Okan Bayülgen yaptığı yorumlar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Sanattan masallar adlı bir Youtube programına katılan Bayülgen, tiyatro ve tiyatro seyircisine dair bazı açıklamalarda bulundu.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Okan Bayülgen’den tiyatro seyircisi tarifi!
Okan Bayülgen

Oyuncu, tiyatrocu ve yönetmen Okan Bayülgen, Sanattan Masallar adlı bir Youtube programına konuk oldu. Ünlü şovmen bu programda tiyatro seyircisinin sınırlarını, tanımını ve tiyatronun ne olduğunu ifade etti.  

Okan Bayülgen’den tiyatro seyircisi tarifi!

Okan Bayülgen tiyatro seyircisinin tanımını şöyle çiziyor; “Hiçbir zaman tiyatro seyircisinin acaba ne olacak, oğlanla kız evlenecekler mi? diye beklediklerini düşünmüyorum bir oyundan. Peter Brook’un da söylediği gibi yani. Sen gelip Shakespeare, Hamlet izlemeye geldiğin zaman sonunun ne olacağını, Hamlet’in öleceğini biliyorsun. Bile bile niye geliyorsun. İşte tiyatro seyircisi sonunu merak eden bir seyirci değildir. Tiyatro seyircisi gayet iyi bildiği bir metni izlemeye gider.”

Bayülgen, tiyatroya dair de şu bilgileri aktardı; “Tiyatroda spoiler vermek gibi bir şey yok. Herkes birbirine oyunun başından sonuna kadar anlatmalı. Tiyatro başka bir şey yapıyor. Bu izlediğin bir dizi değil ki. Çok iyi bildiğin konuları bile defalarca gidip izleyebilirsin.”

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...