Tgrt Haber

Sezai Karakoç vefatının 2. yılında kabri başında anıldı

16 Kasım 2023 14:48 - Güncelleme : 16 Kasım 2023 15:02
Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Usta edebiyatçı Sezai Karakoç vefatının 2. yılında İstanbul İl Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kabri başında anıldı.

Sezai Karakoç vefatının 2. yılında kabri başında anıldı

Türk edebiyatının önemli isimlerinden şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoç, ölümün 2'inci yılında kabri başında dualarla anıldı. Anma programının ardından ise düzenlenen "Sezai Karakoç ve Filistin" isimli panelde Kudüs Şairi olarak bilinen usta edebiyatçının, Filistin konusundaki şiirleri ve düşünceleri üzerine konuşuldu.

Usta edebiyatçıyı anma programına İstanbul İl Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz, Eski Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Fatih Kaymakamı Cafer Sarılı, İstanbul Müze Müdürleri, Sezai Karakoç Bilgi Evi öğrencileri ve çok sayıda seveni katıldı. Kabri başında edilen duaların ardından Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi'nde "Sezai Karakoç ve Filistin" isimli panelle program devam etti.

Sezai Karakoç vefatının 2. yılında kabri başında anıldı

Eski Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgi'nin moderatörlüğünü yaptığı programda İl Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz ve Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü ve Fen ve Edebiyat Fakültesi'nde öğretim görevlisi Cengiz Tomar konuşma yaptı. Panelde, Kudüs Şairi olarak bilinen usta edebiyatçı Sezai Karakoç’un Filistin konusundaki şiirlerine ve düşüncelerine yer verildi.

Kudüs Şairi Sezai Karakoç’un anma programıyla ilgili İstanbul İl Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz, “Sezai Karakoç’un vefatının 2’inci yılı. Biz İstanbul İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak İstanbul’daki önemli şahsiyetlerin vefat yıl dönümlerinde anıyoruz. Sabahleyin kabri başında ziyaret ederek dua ettik. Sonra da Sezai Karakoç ve Filistin konulu panelle rahmetliyi anmaya gayret ettik.” dedi.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.