2022-07-28 17:15:00 | Son Güncelleme : 2022-07-28 19:00:52

The Witcher hayranlarına kötü haber: 3. sezon çekimleri ünlü oyuncu yüzünden ertelendi

The Witcher 3. sezon çekimleri sırasında yükselişe geçen COVID-19 vaka oranlarındaki artış sebebiyle çekimler durduruldu. Artan vaka artışlarından dolayı ertelenen çekimler hakkında Netflix'ten açıklama geldi.

The Witcher hayranlarına kötü haber: 3. sezon çekimleri ünlü oyuncu yüzünden ertelendi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

The Witcher 3. Sezon büyük bir heyecanla beklenirken tüm dünya üzerinde artışa geçen Covid-19 engeline takıldı. Çekimler pozitif vakalar nedeniyle durduruldu. Netflix mümkün olan en kısa sürede The Witcher 3. sezon çekimlerinin devam edeceğini belirten bir açıklama paylaştı. The Hollywood Reporter'ın aktardığı bilgilere göre The Witcher 3. Sezon çekimleri tüm dünyayı tekrardan etkisi altına alan Covid-19 vakaları sebebiyle duraklatıldı. 

Alınan farklı kaynaklardan bilgilere göre The Witcher'in başarılı oyuncusu Henry Cavill'in de testinin pozitif çıkması dizi sevenlerini derinden üzdü. Covid vakalarının artışıyla birlikte böylelikle The Witcher çekimlerinin takıldığı üçüncü koronavirüs engeli sayılıyor. ilk, Mart 2020'de, pandeminin başlarında çekimleri durdurulan dizide bir çok oyuncunun kovid testi pozitif çıkmıştı. Bunlardan birisi ise diziyi yakından takip edenlerin bileceği Nivellen'i canlandıran Kristofer Hijvu olmuştu.

EN KISA SÜREDE DEVAM EDİLECEK

Dünya üzerinde alının önlemler sayesinde geçtiğimiz yıla nazaran bu yıl oldukça gerileme gördüğümüz Covid vakaları ne yazık ki dizinin çekimlere başlamasıyla tekrar yükselişe geçmişti.  Dizinin çekildiği İngiltere'de de durumlar hiç iç açıcı değil. Haziran ayının başlarından 15 Temmuz tarihine kadar ülkede tam 542 kişi Covid 19 nedeniyle hayatını kaybetmişti. Netflix Henry Cavill'in sağlık durumu ile ilgili bir açıklama yapmasa da The Witcher dizisinin COVID nedeniyle aksadığı ve çekimler için güvenli olan en yakın zamanda yeniden cekimlere geri döneceği bildiren bir açıklama yaptı. 

THE WITCHER DİZİSİNİN KONUSU

"The Witcher", Andrzej Sapkowski'nin adlı kitap serisine dayanan bir Polonya fantastik draması. Netflix'in en çok takip edilen ve beğenilen dizilerinden biri haline gelen yapım, birbirlerine kaderleriyle bağlı olan Prenses Ciri ve Geralt of Rivia üzerinden yaşanan olayları ele alan fantastik bir dizi.

Dizide, Henry Cavill - Geralt of Rivia, Freya Allen - Ciri, Anya Chalotra - Yennefer of Vengerberg, Eamon Farren - Cahir Mawr Dyffryn, Joey Batey - Jaskier, MyAnna Buring - Tissaia de Vries, Royce Pierreson - Istredd, Mimi Ndiweni - Fringilla Vigo, Wilson Radjou - Pujalte Dara, Anna Shaffer - Triss Merigold ve Mahesh Jadu - Vilgefortz of Roggeveen rolünde yer alıyor.