20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-13 00:35:15

Arka Sokaklar oyuncusu Boğaç Aksoy kanser sürecinde yaşadıklarını anlattı: Kendime konduramadım

Arka Sokaklar dizinde Volkan Komiser karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, lenf kanseri ile verdiği mücadeleyi TGRT Haber’de yayımlanan Yeşim Salkım ile Şeffaf Masa programında anlattı. Aksoy, kanser teşhisini kendine konduramama sürecini anlatırken kemoterapi tedavisinde yaşadıklarını içtenlikle paylaştı.

Arka Sokaklar oyuncusu Boğaç Aksoy kanser sürecinde yaşadıklarını anlattı: Kendime konduramadım
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Volkan karakteri ile büyük beğeni kazanan Boğaç Aksoy 8 aylık mücadelenin ardından kanseri yendi. Hastalık sürecinde yaşadığı zorlu sürece rağmen çok şey öğrendiğini belirten Aksoy, hastalığı zihinden atıldığı takdirde bedenen de yenileceğini söyledi. 

“EVDE İZOLE ŞEKİLDEYİM”

TGRT Haber’de yayımlanan Yeşim Salkım ile Şeffaf Masa programına katılan Boğaç Aksoy, kanserle mücadele sürecini anlattı. Boğaç Aksoy doktorunun tavsiyesi ile evde izole bir şekilde olduğunu belirterek, “Pandemi süreci tedaviden çıktıktan sonra hepimiz için riskli. İlk 2-3 ay benim için böyle bir şey kondu. Kahvaltı için mikrop kapmayacak yerlere doğaya çıkıyorum. Onun dışında evdeyim ve doktorumdan haber bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“KENDİME KONDURAMADIM”

Kendine konduramama sürecinin kendisinin de yaşadığını söyleyen Boğaç Aksoy, “Kanser pat diye çıkan bir şey ama bunun öncesi var. Farkında değiliz. Ben doğada kampa gittiğimde yokuş yukarı çıkarken nefes nefese kaldım. ‘Ne oluyor’ dedim. Ben spor yapan kendine çok iyi bakan ve kötü alışkanlıkları çok az olan biriyim. Gece hayatı çok olan birisi de değilim. Doktora gittiğim zaman doktor bu kanser olabilir dediği zaman ‘Yok ya ne kanseri’ dedim ve birkaç hastaneye daha gittim. Farklı farklı testler uygulanmaya başlandı. Bunu hep üşütmeye yordum. Çünkü hiç beklemedim böyle bir şey. 1,5 ay sürekli kan testi oldum ve bu süreçte ben zayıflamaya başladım. Sonunda bir parça aldılar biyopsi yaptılar ve lenfoma teşhisi konuldu. Teşhis konulduktan sonra benim için süreç daha basit oldu. Çünkü belirsizlik ortadan kalktı” dedi.

“SAÇLARIMIN VE KAŞLARIMIN GİTMESİ BENİ ETKİLEDİ”

Kemoterapi sürecine dair açıklamalarda bulunan Aksoy, “6 kürlük bir kemoterapi sürecim başladı. 3 gün üst üste veriliyordu. Toplamda 18 tane kemoterapi aldım. Bu süreç gerçekten çok zor. Ben bu süreci eğlenceye vurmaya başladım ve kolay atlattım. Çok gülmeye çalıştım etrafımdaki insanlarla sürekli neşeli şekilde gittim. Saçlarımın ve kaşlarımın gitmiş olması tabi ki etkiledi. Kendilerine bakan insanlarız ve bunla paramızı kazanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Etiketler