2022-06-15 12:44:28 | Son Güncelleme : 2022-06-15 16:44:34

Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında? Aydemir Akbaş'ın eşi Beyhan Benek kimdir, kaç kez evlendiler?

Aydemir Akbaş, yaptığı açıklamalarla yine gündem oldu. Ünlü sanatçı sözleriyle tepki çekerken "Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında? Eşi Beyhan Benek kimdir? Aydemir Akbaş ile Beyhan Benek kaç kez evlendi?" soruları merak konusu oldu. İşte sosyal medyada viral olan ünlü oyuncu biyografisi...

Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında? Aydemir Akbaş'ın eşi Beyhan Benek kimdir, kaç kez evlendiler?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bir televizyon programında ünlü sanatçı Aydemir Akbaş, açıklamalarıyla gündeme oturdu. Ünlü oyuncu çarpıcı açıklamalarda bulunurken sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Peki Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında? Aydemir Akbaş'ın eşi Beyhan Benek kimdir, kaç kez evlendiler? Kolpaçino ve Kutsal Damacana filmlerinde canlandırdığı karakterlerle adından söz ettiren ünlü oyuncu Aydemir Akbaş'ın hayatı, biyografisi, oyunculuk kariyerine ilişkin detaylar ve son hali haberimizde...

AYDEMİR AKBAŞ: "EŞİME BİR ŞEY OLSA HEMEN 20'LİK ALIRIM"

2. Sayfa programına katılan Aydemir Akbaş "Eşim Beyhan'a bir şey olsa hemen bir 20'lik alırım" sözleriyle gündeme bomba gibi düştü. Sözleriyle eleştirilerin odağı olan ünlü oyuncunun eşi ise en çok merak edilen konu oldu.

AYDEMİR AKBAŞ KİMDİR?

Aydemir Akbaş 25 Şubat 1936 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Aydemir Akbaş, Arnavut asıllıdır. Arnavut bir baba ve Sürmeneli bir annenin oğlu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Aydemir Akbaş, Galatasaray Lisesinde eğitim gördükten sonra bir süre gazetecilik yapmıştır.

Aydemir Akbaş, gazeteciliği bıraktıktan sonra tiyatro oyunculuğuna başlayarak Gülriz Sururi, Ayfer Feray, Nisa Serezli, Ali Poyrazoğlu gibi ünlü tiyatro isimleriyle beraber çalışmıştır.

Çok sayıda filmde oynamıştır ve Türkiye'nin yaşayan en eski spor yazarlarından biridir. Aynı zamanda Galatasaray taraftarı ve Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesidir.

Keşanlı Ali Destanı, Direkler Arası, Zilli Zarife, Ferhat ile Şirin gibi oyunlarda rol aldı.

Aydemir Akbaş sinemayla 1964'te Atıf Yılmaz'ın yönettiği "Keşanlı Ali Destanı" adlı film ile geçti. Bir süre Yılmaz Güney'in filmlerinde oynadı. 1974 yılında Yeşilçam seks filmleri furyasında çok sayıda erotik-komedi filminde rol aldı. Daha sonraki yıllarda İbrahim Tatlıses ile çalışarak senaryo çalışmaları yaptı.

1968 yılında Ayfer Feray – Nisa Serezli Tiyatrosu’nda 7 Kocalı Hürmüz oyununda rol aldı. 1969 yılında Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosunda ve Ortakları Tiyatrosunun ortaklarından biri oldu. Burada Nikah Kağıdı, Düşenin Dostu oyunlarında rol aldı. Birçok tiyatro oyununun yönetmenliğini yaptı.

Cem Davran ile 2007'de çevirdiği "Avrupalı" Ekim 2007'de rekor sayıda kopya ile gösterime girmiştir. Aydemir Akbaş oyuncu olarak 125 filmde görev yaparken, 7 kez de yönetmenlik koltuğuna oturmuştur.

Son filmi Şafak Sezer ile ün yapan Kolpaçino 3. Devre'dir. 40'ı komedi olmak üzere 127 filmde rol aldı, 8 filmin yönetmenliğini yaptı, 30 kadar tiyatro oyununda oynadı. Ayrıca birçok TV dizisinde rol aldı. 33 filmin senaryosunu yazdı.

Türkiye'nin yaşayan en eski spor yazarlarından biridir. Aynı zamanda Galatasaray taraftarı ve Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesidir.

Aydemir Akbaş, 1964 yılında evlendiği eşi tiyatro oyuncusu Beyhan Benek’le iki kez boşanmış, üç kez evlenmiştir. Kardeşi Erdinç Akbaş da bir dönem oyunculuk yapmıştır.

AYDEMİR AKBAŞIN GENÇLİĞİ VE SON HALİ

AYDEMİR AKBAŞ EVLİ Mİ?

Aydemir Akbaş 86 yaşındadır ve İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncu Arnavut kökenlidir. Aydemir Akbaş, 1964 yılında evlendiği eşi tiyatro oyuncusu Beyhan Benek’le iki kez boşanmış, üç kez evlenmiştir.

BEYHAN BENEK KİMDİR?

Tiyatro oyuncusu Beyhan Benek Aydemir Akbaş çifti 1964 yılında ilk kez evlendi. Çift iki defa boşanmış, üç kez evlenmiştir.

2022 Mayıs'ta banyoda düşerek kalça kemiğini kırması sonucu ameliyat olmuştur.

Beyhan Benek ve Aydemir Akbaş çiftinin ilk çocuklarının prematüre doğdu. Toxoplasma isimli kedilerden hamile kadınlara geçen enfeksiyonu atlattı. Fakat çift bu hastalıktan dolayı çocuğunu kaybetti.