24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %39
Rüzgar 5.40 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-12-15 00:32:41

Belgin Doruk'un oğlu Aydın Birsel'in vasiyeti: Beni annemin mezarının üstüne gömün

Bursa'da Türk sinemasının ünlü oyuncularından merhum Belgin Doruk'un oğlu Aydın Birsel evinin önünde ölü bulundu. Birsel'in 40 yıllık arkadaşı Semih Dalan, ''Aydın çok iyi bir insandı. Bana hep söylerdi, 'Bana bir şey olursa beni annemin mezarının üstüne gömün' derdi" diyerek vasiyetini açıkladı.

Belgin Doruk'un oğlu Aydın Birsel'in vasiyeti: Beni annemin mezarının üstüne gömün
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yeşilçam’ın yıldızı Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel, Bursa’daki evinin önünde ölü bulunmuştu. Yapılan ilk incelemelerde Birsel’in düşme sonucu hayatını kaybettiği öğrenilmişti. Birsel'in cansız bedeni ise savcılık incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılmıştı.

ANNESİNİN MEZARINA DEFNEDİLECEK

Birsel'e yapılan otopsinin ardından 40 yıllık arkadaşı cenazeyi teslim aldı. Defnedilmek üzere cenaze aracı ile İstanbul'a gönderilen Birsel'in cansız bedeni öğlen namazını müteakip Zincirlikuyu Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Belgin Doruk'un mezarına defnedileceği öğrenildi.

40 yıllık arkadaşı Semih Dalan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Aydın Birsel'in 40 yıllık arkadaşı olduğunu ve üzüntü duyduğunu'' söyledi. Kendisiyle beraber iş kurma planları olduğunu ve en son 2 gün önce görüştüklerini belirten Dalan, acı haberini alınca inanamadığını söyledi.

Aydın Birsel'in 40 yıllık arkadaşı Semih Dalan

'MEZARINI TEKRARDAN YAPALIM'

Dalan, acılarının çok büyük olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
Ailesine, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Cenazesi yetişirse öğle vaktinde kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda annesinin mezarının üstüne defnedilecek. Vasiyeti vardı. 15 gün önce annesinin mezarını ziyaret etmişti. Oradan çıktıktan sonra konuştuk ve annesinin mezarının dağıldığını, bakımsız kaldığını söyledi. Bana da en kısa sürede mezarını tekrardan yapalım, demişti. 

Aydın Birsel

Etiketler