2022-06-30 14:50:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 16:48:06

Kara Murat’a veda! Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı

85 yaşında hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı. Cüneyt Arkın için ilk olarak Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Çok sayıda ünlü ismin katıldığı törende sevenleri Cüneyt Arkın'ı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Törenin ardından büyük usta son yolculuğuna uğurlanmak üzere Teşvikiye Cami'ne getirildi. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde usta oyuncu, alkışlar ve sloganlar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Kara Murat’a veda! Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

85 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı. Cüneyt Arkın'ın cenazesi ailesi ve yakınları tarafından sabah saatlerinde Zincirlikuyu Gasilhanesi'nden alındı. Arkın'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, tören için Atatürk Kültür Merkezi'ne getirildi. Arkın'ın tabutu sahneye konuldu.

SİNEMA KESİTLERİNİN YER ALDIĞI FİLM GÖSTERİLDİ

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Arkın'ın hayat arkadaşı Betül Cüreklibatır, oğulları Murat Arkın, Kaan Cüreklibatır, sanatçılar ile yakınları katıldı. Törende Arkın'ın oynadığı sinemaların kesitlerin yer aldığı bir film gösterildi.

"DÜNYA LİTERATÜRÜNE GİREN TEK AKTÖRÜMÜZ"

Törene katılan oyuncu Nuri Alço, “Cüneyt ağabeyi anlatmak haftalar, aylar alır, onunla yıllarca çalıştım. Ailecek tanışırım. Türk sineması varsa onun sayesinde var. Türk sinemasını çocuklara, gençlere, insanlara sevdiren odur. Mesleğini bırakıp bu hayata girmiş bir insan, zirveye çıkmış, dünya çapında bir sanatçı. Dünya literatürüne giren tek aktörümüz. Anlatılmaz yaşanır” dedi. 

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenin ardından Cüneyt Arkın'ın cenazesi Teşvikiye Camii'ne getirildi. Buradaki törene de çok sayıda isim katıldı. Usta oyuncunun tabutunun başına gelen hayranları gözyaşlarını tutamadı. Sevenleri tabutun başında Arkın için dualar etti.

BİNLERCE KİŞİ UĞURLADI

Cenaze namazının kılınmasının ardından Arkın'ın tabutu kalabalık tarafından omuzlanarak araca taşındı. Binlerce kişi alkışlar ve "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde usta oyuncuyu son yolculuğuna uğurladı. 

Teşvikiye Camii'de kılınan cenaze namazının ardından usta oyuncunun cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Hayat arkadaşının mezarı başına oturan acılı eş Betül Arkın gözyaşlarına boğuldu.

CÜNEYT ARKIN'IN ÖLÜM NEDENİ NE?

Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan ünlü sanatçıdün gece yarısı rahatsızlanarak Beşiktaş'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. 85 yaşındaki Arkın tedavi gördüğü hastanede vefat etti. KOAH hastası olan ve daha önce de tedavi gören Yeşilçam'ın usta sanatçısı Cüneyt Arkın'ın ölüm nedeni hakkında hastaneden açıklama yapıldı. Açıklamada, Arkın'ın kalbinin durması sebebiyle ambulansla hastaneye getirildiği ve bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

Foto Galeri
Gülşen Bubikoğlu yürekleri sızlattı

SON PAYLAŞIMINI BABALAR GÜNÜ’NDE OĞLUYLA YAPMIŞTI

Sosyal medya hesabını aktif kullanan ve Yeşilçam anılarını sık sık paylaşan Arkın, son olarak 19 Haziran 'Babalar Günü'nde oğluyla fotoğrafını yayınlamıştı.

ARKIN’IN VASİYETİ NEYDİ?

Atlara olan düşkünlüğü bilinen Cüneyt Arkın, katıldığı bir programda vasiyetini açıklamıştı. Usta sanatçı, "Atım Hasretim'in yanına gömülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. Beni 'Anne babamın yanına gömün' dedim" şeklinde konuşmuştu.

Etiketler

Eyüp30 Haziran 2022 23:39

Jacky chan