2022-07-04 17:05:00 | Son Güncelleme : 2022-07-04 17:16:29

Cüneyt Arkın gerçekleştiremediği tek hayalini nemli gözlerle anlatmış

Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Cüneyt Arkın, vefatıyla sanat dünyası ve yakınlarının yanı sıra tüm Yeşilçam severleri de boğdu. Ünlü oyuncunun yıllar önce TRT’de verdiği bir röportajda, gerçekleştiremediği tek hayalini gözleri dolu dolu anlattığı ortaya çıktı.

Cüneyt Arkın gerçekleştiremediği tek hayalini nemli gözlerle anlatmış
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türk sinemasının unutulmayacak ismi, efsane oyuncu, Yeşilçam’ın sevilen yıldızı Cüneyt Arkın aramızdan ayrılalı 6 gün oldu. 300’den fazla filmle herkesin hayatına bir şekilde dokunan ve 85 yaşında hayata gözlerini yuman sanatçının, yıllar önce verdiği bir röportajda gerçekleştiremediği tek hayalini anlatması izleyen herkesi duygulandırdı.

"ÖZGÜRLÜĞE, MUTLULUĞA, SEVGİYE KOŞTURALIM"

TRT ekranlarında katıldığı bir programda, sunucunun "Cüneyt Bey içinizde kalan bir ukde var mı?" sorusuna nemli gözlerle cevap veren Arkın, yine at sevdasını dile getirmiş. “Şimdi ben ata çok iyi biniyorum. Ailem de çok iyi biner. Evlendiğim zaman şunu düşünmüştüm.

Gelini; beyaz, yağız, yelesi uzun bir atın üzerine koyayım. Ben de onun yanında gene beyaz yeleli uzun bir ata bineyim. Türküler içerisinde, nefis bir tören içerisinde atları böyle özgürlüğe, mutluluğa, sevgiye koşturalım diye düşünmüştüm. Fakat yapamadım. Ama çocuklarıma yapacağım.” Diyen Arkın’ın bu hayali herkesin yüreğine dokundu.

"ÇOK YANLIŞ ANLAŞILIR DİYE KORKTUM"

Atlara olan düşkünlüğünü vasiyetinde bile dile getiren Cüneyt Arkın "Atım Hasretim'in yanına gömülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. Beni 'Anne babamın yanına gömün' dedim…" demişti.

Gerçek ismi Fahrettin Cüreklibatır olan Arkın, ilk evliliğini 1964'te kendisi gibi doktor olan sınıf arkadaşı Güler Mocan ile yapmış, bu evliliğinden 1966 yılında kızları Filiz'i kucağına almıştı.1968 yılında eşiyle boşanma kararı alan ünlü oyuncu, 1970'te ise Betül Hanım ile evlenmişti.

Cüneyt Arkın'ın bu evlilikten ise Kaan ve Murat isminde iki oğlu dünyaya gelmişti. Ünlü sanatçının, çocuklarına, kendisi için gerçekleştiremediği hayalini yapıp yapmadığı ise bilinmiyor.

 

Etiketler

barbi27 Kasım 2018 06:15

lütfen dürüst